Na tropach brakującego ogniwa

Tłumaczenie: Maria Kaliska
Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Adventures with the missing link
ewolucjonizm, antropologia
Grzegorz

Profesor Raymond A. Dart odkrył i opracował formę małpoluda - związaną niewątpliwie z rodowodem ludzkim - którego uznał za brakujące ogniwo w dziejach ewolucji człowieka i nazwał go Australopithecus. Ponadto odkrył nieznany przedtem przemysł osteodontokeratyczny, czyli kości, zębów i rogów - wyprzedzający epokę kamienną - którym głównie posługiwał się australopitek. Profesor Dart opisuje swe...

Profesor Dart opisuje swe długotrwałe, żmudne prace badawcze, którym poświęcił prawie całe życie, oraz przeciwności, jakie napotykał w świecie naukowym. Książka, napisana przy współpracy D. Craiga, utrzymana jest w żywym stylu, przeplatana licznymi danymi autobiograficznymi autora, co bardzo urozmaica i uatrakcyjnia opowiadanie.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1963

źródło okładki: Zdjęcie autorskie