Die schöpfung ist noch nicht zu ende
Grzegorz

"Proces tworzenia trwa" jest pewnym podsumowaniem tego, co dzisiejsza nauka wie o powstaniu, kształtowaniu się i rozwoju Układu Słonecznego, a w nim naszej planety, o pojawieniu się na niej życia i wytworzeniu gatunku Homo sapiens. Autor ukazuje, że świat nie jest niezmienny, raz na zawsze ukształtowany, że i obecnie tworzą się i znikają galaktyki, gwiazdy i planety, że ten wielki proces tworzenia, pełen jeszcze tajemnic, ciągle trwa. Na licznych przykładach omawia współczesne metody badania odległych w czasie zjawisk.

Friedrich Ludwig Boschke jest redaktorem naukowym heidelberskiego czasopisma "Angewandte Chemie". Jako chemik zajmuje się zagadnieniami chemii jądrowej i radiochemii meteorytów. Prace jego na te tematy ukazują się w licznych czasopismach fachowych.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1966

źródło okładki: Zdjęcie autorskie