Krótka historia Meksyku

Historia minima de México
Meksyk
historia
Grzegorz

Książka autorstwa najwybitniejszych historyków i filozofów meksykańskich przedstawia w popularnej formie dzieje Meksyku, kraju o urzekającej kulturze i przebogatej przeszłości. Historia Meksyku podzielona została w książce na sześć okresów: prehiszpański, kolonialny, walk niepodległościowych, formowania się i rozwoju republiki, rewolucji meksykańskiej oraz okres obejmujący czasy najnowsze....

Historia Meksyku podzielona została w książce na sześć okresów: prehiszpański, kolonialny, walk niepodległościowych, formowania się i rozwoju republiki, rewolucji meksykańskiej oraz okres obejmujący czasy najnowsze. Autorzy skoncentrowali się na najważniejszych wydarzeniach historycznych oraz zjawiskach społecznych i ekonomicznych kształtujących losy Meksyku.

Postępowy stosunek autorów do przemian społecznych w Meksyku uwidacznia się w szczególnie silnym podkreśleniu problemu rewolucji meksykańskiej.

Współpraca gospodarcza, naukowa i kulturalna między Polską a Meksykiem rozwija się bardzo szybko, dlatego mamy nadzieję, że książka ta przyczyni się do pogłębienia znajomości problematyki meksykańskiej wśród naszych Czytelników.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1986

źródło okładki: Zdjęcie autorskie