Pamiętniki czasów moich

Afghan

Obraz życia Niemcewicza, od urodzenia do koronacji Mikołaja I na króla Polski

źródło opisu: własne

źródło okładki: books.google.com

Julian Ursyn Niemcewicz to nie tylko wspaniały pisarz, ale także cudowny, wrażliwy człowiek, co zdecydowanie widać w jego twórczości.
,,Pamiętniki" osobiście posiadam w dwóch tomach, myślę, że każdy z nich ma w sobie coś pięknego. Lubię poznawać życie moich ulubionych postaci historycznych i przyznam, że czytając tę książkę, wielokrotnie się wzruszyłam. Fragmenty opisujące dom rodzinny, przyjaźń z Tadeuszem Kościuszką, powstanie narodowe i trudne czasy w niewoli sprawiły, że po policzkach spłynęły mi łzy. Opisy osobistych doświadczeń są bardzo poruszające i przeplecione historią epoki.
Dzięki wspaniałym pamiętnikom, poznałam Niemcewicza nie tylko jako komediopisarza, ale także doświadczonego przez los, dobrego człowieka, z którym natychmiast poczułam więź.
Polecam książkę każdemu, kogo interesuje obiektywna opinia na temat czasów stanisławowskich oraz wszystkim, którzy wciąż poszukują życiowych ideałów.

MonicaAlice | 2017-08-28
Przeczytana: sierpień 2017