Rossica Lublinensia III. Literatura - Mit - Sacrum - Kultura

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
83-227-2404-7

Trzeci tom serii wydawniczej Rossica Lublinensia zawiera prace literaturoznawców rusycystów z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, a także badaczy z zagranicznych ośrodków naukowych Francji, Japonii, łotwy, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy. Studia te, o charakterze hermeneutycznym i porównawczym, dotyczą twórczości wybitnych i znanych oraz polskiemu czytelnikowi mniej znanych pisarzy i myślicieli rosyjskich.

(red. Maria Cymborska-Leboda)