Tainaron. Listy z innego miasta

Tłumaczenie: Sebastian Musielak
Wydawnictwo: Wolny Tor
Tainaron: Postia toisesta kaupungista

Tainaron (1985) to przełomowe dzieło Leeny Krohn. Zabiera czytelnika w podróż do niesamowitej rzeczywistości. W tym jubileuszowym wydaniu, ilustrowanym przez [siostrę pisarki, znaną graficzkę] Inari Krohn, powracamy do oryginalnego nastroju Tainaronu: jesteśmy świadkami niewiarygodnych przeobrażeń, stwierdzamy dziwne zbiegi okoliczności i rozważamy różne możliwości istnienia. W niniejszym wydaniu czytelnik znajdzie również dwa wcześniej niepublikowane listy.

źródło opisu: Wydawnictwo Wolny Tor, 2015

źródło okładki: www.wolnytor.pl

Katarzyna Mańkowska | 2016-10-08

Nowe wydanie, nowe tłumaczenie, choć tłumacz ten sam. Wersja -według mnie, dużo lepsza od pierwotnej. Polecam - również tym, którzy już czytali.

nestirt | 2018-01-24
Dominika | 2018-04-26