Zgłosuj na książki roku 2017

Obywatel kultury

Wydawnictwo: Agora SA

Václav Havel o swoich sztukach, o Hrabalu i innych czeskich pisarzach, o języku totalitaryzmu i ogłupiającej człowieka propagandzie, o czeskim teatrze, który przyczynił się do wybuchu czeskiej nowej fali filmowej. Pisane na przestrzeni pół wieku – nieznane w większości w Polsce – artykuły, eseje, opowiadania i wiersze. Gdy Havel pisze o literaturze, teatrze, filmie, jest w tym wiara, że...

Gdy Havel pisze o literaturze, teatrze, filmie, jest w tym wiara, że sztuka potrafi uczynić życie bardziej przejrzystym, wyznaczyć mu perspektywę zrozumienia, a nawet porozumienia. I że gdy tylko znikną zewnętrzne naciski, będziemy w stanie dostrzec w nas samych możliwości, których istnienia nawet nie podejrzewamy.
Z przedmowy Andrzeja Wernera

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl

tomtol | 2017-01-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Mądre treści. Chętnie poczytam więcej o Havlu.

Paulina | 2018-01-14
Na półkach: 2018, Przeczytane