Tragedia grecka. Studium literackie

Wydawnictwo: Homini

O tragedii greckiej można pisać w perspektywie historyczno bądź krytycznoliterackiej i tę właśnie, krytycznoliteracką, perspektywę przyjmuje niniejsza książka. Istnieje jednak dwojakiego rodzaju krytyka : krytyk może opowiadać czytelnikowi o swych wspaniałych wrażeniach, ale może też pokusić się o wyjaśnienie literackiej formy i właśnie temu zadaniu stara się sprostać moja książka. z Przedmowy Autora.

| 2012-12-05
Przeczytana: 03 grudnia 2012