Dzieci nocy. Dyskoteki, ecstasy i alkohol. Nowe rodzaje samotności czy ciemność wymagająca rozjaśnienia?

Tłumaczenie: Konrad Czuba
Wydawnictwo: Jedność
Il popolo della notte : discoteche, ecstasy e alcol : nuove solitudini o buio da illuminare?
młodzież, uzależnienia

Ta dobrze udokumentowana książka proponuje Czytelnikowi podróż w poszukiwaniu dzieci nocy . Autor analizuje wszystkie przejawy prowadzonego przez nie życia: używanie ecstasy, tańce, szaleństwa sobotnich wieczorów...Są to zjawiska niespokojnej nocy, nocy sumień , tej wewnętrznej ciemności, która prowadzi do życia pełnego egoizmu i obojętności.

cherry | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Spodziewałam się czegoś całkiem innego.Dostałam książkę wychwalającą Kościół . Kościół i Bóg jako dobro najwyższe. W każdym rozdziale ukazany był inny przypadek nocnego życia i autor w każdym takim rozdziale ukazywał ,że wszystko prowadzi do zła,wszystko jest złe i tylko wiara nas uratuję. Dla mnie jako osoby niewierzącej było to strasznie irytujące,bo czułam się atakowana przez autora z każdej strony tą wiarą.
Opisany był problem ubóstwa, głodu w krajach Afryki i że nasz konsumpcjonizm nie pozwala nam pomagać głodującym i opisane były statystyki ile wydawane jest na to,tamto ,ale nie ukrywajmy jaka INSTYTUCJA zarabia najwięcej- Kościół. Kościół jest najlepszą maszynką do nabijania miliardów rocznie. Jakby choć jeden z tych grubych szych postawionych w Watykanie zgodził się sprzedać swoje błyskotki, samochody i przeznaczyły to na głodujące dzieci ,to może problem ten by się zmniejszył,ale co ja tam mogę wiedzieć.
Jak dla mnie słaba i każdy kto myśli i nie daję się zwariować w...

beciapac89 | 2011-05-03
Kredzia | 2010-07-09