Listy z Serca Afryki

Wydawnictwo: Głos Ojca Pio
839156004X
literatura faktu

Jest taki kraj Republika środkowoafrykańska zapomniany przez wielu, nigdy nie poznany przez innych. Nieznany pozostaje przede wszystkim z powodu swego położenia odcięty od morza, a więc i od cywilizacji euroamerykańskiej, należy do najbardziej zapóźnionych krajów na świecie. Ale to położenie równocześnie usprawiedliwia nazwę, jaką temu państwu nadali jego mieszkańcy: Be-Africa Serce Afryki... W tym kraju od 1985 roku pracują polscy misjonarze z zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Jednym z nich jest brat Robert Wieczorek. W pracy misyjnej zajmuje się tym, czym wszyscy inni kapłani z kilkunastoosobowej grupki Polaków wyróżnił się wielością i wyjątkową długością wysyłanych listów. Listy te, nadsyłane po kilka w roku, od początku otrzymywały bardzo pochlebne recenzje od nieomal wszystkich czytelników. zachęcamy do ich lektury każdego, kto lubi historię, geografię czy opowieści przygodowe, ale przede wszystkim tych, którym nieobca jest idea misji katolickich. Listy są bowiem przede wszystkim świadectwem o Kościele katolickim w centralnej Afryce na przełomie tysiącleci. świadectwem spisanym przez jednego z tych, którzy poszli na cały świat i nauczają wszystkie narody... Napisaną bardzo żywym i interesującym stylem książkę ilustrują 32 strony barwnych fotografii, pochodzących ze zbiorów Autora.

źródło opisu: http://e-serafin.pl/pl/p/Listy-z-Serca-Afryki-Robert-Wieczorek/126

źródło okładki: http://e-serafin.pl/pl/p/Listy-z-Serca-Afryki-Robert-Wieczorek/126

Monika | 2011-02-26
Przeczytana: 28 marca 2015

Krótko: za dużo religii, za mało Afryki.

Nixonek | 2016-07-06
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Piękna książka-zbiór listów o Afryce z perspektywy misjonarza, który pisze listy do Polski. Po przeczytaniu tej książki pałam jeszcze większym szacunkiem do księży misjonarzy. Problemy Afryki nie zostały przez brata Roberta przedstawione w stylu: "ojejku jejku jacy biedni ludzie mieszkają w tej Afryce" - a często wręcz przeciwnie autor przedstawia wady swoich parafian, często się na nich denerwuje np. na ich opieszałość. Brat Robert pokazuje różnice między Republiką Środkowoafrykańską - w której jest misjonarzem a krajami ościennymi, mówi o tym jak kształtuje się tam Kościół, ale także o historii samego kraju, polityce, o tym jak się żyje w tym kraju i z jakimi problemami się zmaga. Szczerze polecam.

ekierka | 2012-02-18
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawe historie z dalekiego, nieznanego nam do końca świata ...

Aga | 2012-03-27
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacyjna książka opisująca życie w Afryce.

Bożena Skupin | 2015-06-14
aragma | 2012-04-12