Pasja i powinność

Tłumaczenie: Danuta Hołata-Loetz
Wydawnictwo: Stapis
góry, wspinaczka, alpinizm

Nazwisko Ludwika Sabaudzkiego, księcia Abruzji, kojarzy się z historią wielkich wypraw wysokogórskich - przede wszystkim z ekspedycją na K2. Wnikliwsi wiedzą o jego niezrównancyh sukcesach alpinistyczych i badawczych w Górach Św. Eliasza na Alasce i w Ruwenzori. Znawcy tematu znają dzieje rejsu „Stella Polare” i próby zdobycia bieguna północnego. Lecz w życiu tego wybitnego Włocha było także...

Lecz w życiu tego wybitnego Włocha było także miejsce na znakomitą karierę w marynarce, eksplorację Czarnego Lądu, służbę dyplomatyczną, wyścigi samochodowe, działalność kolonizacyjną i prowadzenie dobrze prosperującej firmy. Pojawiły się w nim też przynajmniej dwie kobiety: córka amerykańskiego multimilionera i tajemnicza Somalijka.

źródło opisu: Stapis

busceros | 2016-04-11