Anegdoty Greków i Rzymian

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Veda

Zamieszczone w książce anegdoty opowiadają o ciekawych, zabawnych, pouczających epizodach z życia bardziej i mniej znanych postaci świata starożytnego, a pochodzą m.in. z pism Herodota, Plutarcha, Cycerona, Seneki, Waleriusza Maksymusa, Diogenesa Laertiosa, Pliniusza.

źródło opisu: Agencja Wydawnicza Veda, 2005

Panio | 2015-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Rewelacyjna książeczka! Podzielona tematycznie, z bogatą bibliografią obfituje w krótkie i często pouczające anegdoty, często powiązane z ówczesnymi wydarzeniami historycznymi. Od najbardziej znanych historii, jak przekroczenie Rubikonu przez Juliusza Cezara, przez przykłady erudycji Sokratesa i Cycerona, męstwa Spartan, historię o mieczu Damoklesa po sądowy pojedynek mistrzów sofistyki. Jako pasjonat tego okresu historii oceniam ten tomik bardzo wysoko, świetnie się bawiłem podczas lektury. Ocena 8,5.

GRAMMATICVS | 2016-02-24
Błażej | 2015-10-14