Waga anioła. zbiór anegdot sądowych

Wydawnictwo: Zakamycze

Sale sądowe były zawsze terenem ludzkich dramatów i namiętności, ale nie należały do miejsc niebezpiecznych. Stąd też w zbiorze dominują anegdoty śmieszne, komiczne, frywolne, a nawet rubaszne a nie dramatyczne, a ogólny ich wydźwięk jest pogodny. Wiele z nich pochodzi z relacji bardzo wielu bliskich autorowi kolegów sędziów, prokuratorów, radców prawnych i notariuszy, a nawet policjantów.Autor wierzy, że Czytelnik znajdzie w nich odrobinę refleksji, trochę prawdy o sobie i pretekst do higienicznej, lekkiej autoironii.