Warszawskie wersety

Seria: Linie Krajowe
Wydawnictwo: Czarne

Warszawskie wersety to szaleńcza groteska nawiązująca do najlepszych tradycji Witkacego i Gombrowicza. Książka opowiada o młodym człowieka już po drugiej stronie współczesnej kultury w postmodernistycznym świecie, gdzie wszystko wolno i nic nie wiadomo. Bohater poszukuje miłości pewnej Kobiety, ta zaś uwikłana jest w skomplikowane gry o swą tożsamość płciową, ponieważ, jak całe środowisko opisywane przez Sufina, jest w tym względzie kompletnie zdezorientowana. Opowieść o tych jeszcze niezbyt dobrze rozpoznanych literacko sprawach nie pozwala czytelnikowi na chwilę znudzenia, dzięki niesłychanemu tempu, oraz szczególnie wyróżniającemu książkę użyciu języka: parodia mowy SMS-ów i internetowych czatów, której dokonuje tu autor, jest zaiste doskonała. Warszawskie wersety debiut młodego, dwudziestodwuletniego autora imponują inteligencją, dowcipem, świetnym wyczuciem chaosu mentalno-językowego współczesnej kultury.

źródło opisu: czarne.com.pl/

źródło okładki: czarne.com.pl/

Leszczu | 2014-08-24

Surfując w Internecie zdarzy się przypadkowo natrafić na strony, których nigdy nie chciałoby się odwiedzić.
Idąc ulicą można trafić na ludzi, których nie chciałoby się więcej widzieć.
Szukając książki do poczytania zdarza się trafić na takie, których nigdy nie chciałoby się czytać.
Sentencjonalnie stwierdzę, że życie jest sztuką wyboru - a ten wybór był najgorszy z możliwych. Doczytane tylko ze względu na fakt, że wydałem na ten chłam całe 7,50 zł w Dedalusie.

PS. Opis książki mistrz!

teczowatruskawka | 2014-10-09

Natrafiłam na ,, Wersety Warszawskie'' w bibliotece i liczyłam na to, że jest to jakaś książka z czasów PR-Lu, pomyślałam, że dowiem się jak się kiedyś żyło, jak wyglądało życie towarzyskie itd. Już wiele razy się sparzyłam, gdy wypożyczałam książkę bez opisu z tyłu, ale miałam nadzieję, że tym razem będzie inaczej- myliłam się.To było moje pierwsze spotkanie z stylem groteskowym i chyba nie chcę nigdy więcej się z nim umawiać, bo do siebie nie pasujemy.

shiva | 2012-01-05

Przyznam, że dziwna forma. Kto ma dużo samozaparcia da radę przez to przebrnąć. Ogółem książka ciekawa, lecz ciężka.

jastaszek | 2013-11-06

Omijajcie ten chłam z daleka!!!!!! Masakryczny bełkot. Żałuję, że to się znalazło w ogóle na mojej półce.

Pola | 2013-10-07
Na półkach: Warszawa, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Rzadko mi się zdarza, żeby książka tak bardzo mi się nie podobała. Dziki bełkot.

Horesz | 2015-12-30
Manazuru | 2015-11-29
Monachijka | 2015-09-20
Przeczytana: 16 września 2015
Karolina Padżonka | 2015-05-04
Tomasz Jankowski | 2015-02-09
    Wbrew naturze
    Beata Rudzińska, Agnieszka Drotkiewicz, Hanna Samson, Grażyna Plebanek, W...
    Słowik
    Michał Sufin