Drzwi : opowieść o św. Wojciechu

Wydawnictwo: Muchomor
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Gdańsk, św.Wojciech,
Evik

"Drzwi. Opowieść o św. Wojciechu" to wydana pod patronatem prezydenta Gdańska opowieść o pierwszym patronie Polski, biskupie, męczenniku.
Jego postać łączy się z początkami państwa polskiego. Misja Wojciecha, mająca nawrócić Prusów, została zorganizowana przez księcia Bolesława Chrobrego.

źródło opisu: https://www.muchomor.pl/pl/p/Drzwi.-Opowiesc-o-swietym-Wojciechu/184

źródło okładki: https://www.muchomor.pl/userdata/gfx/37c320bd183dd...»

Evik | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016

Bardzo ciekawa książka opisująca życie św. Wojciecha.
Książka podzielona jest na sceny, każda scena opisuje jedną z kwater Drzwi Gnieźnieńskich i zarazem jest kadrem z życia św. Wojciecha.
Książka jest osadzona w realiach historycznych, na końcu każdej strony czerwoną czcionką podane są ważne wydarzenia z historii Europy, które wydarzyły się za życia św. Wojciecha (między innymi chrzest Polski).
Polecam.

Na półkach