Wałęsa. Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna

Wydawnictwo: Ha!art
dramat polski, teatr polski

Dramat Pawła Demirskiego nadaje się do czytania i do wystawiania. Może nawet bardziej do czytania. Czytelnik ma nad widzem tę przewagę, że poznaje całą wieloznaczność tekstu. Demirski nie przypisuje postaciom imion, stwarzając coś w rodzaju tekstowego pejzażu, który w czytaniu przypomina bardziej poezję niż dramat.

ciociasamozloeluta | 2014-07-08

Paweł Demirski - (urodzony w 1979 r.) polski dziennikarz i dramaturg.W 2002 roku zadebiutował w teatrze jako dramaturg. Pisze sztuki polityczne dotykające takich problemów jak bezrobocie wśród młodych, emigracja, kryzys patriotyzmu, wojna w Iraku. Swietne pioro i swietne oko do obserwacji spoleczenstwa. Pomimo, ze sztuki nie widzialam to az kusi by wyszperac, pojechac, zdobyc kopie. Czytajac Walese mamy mijajaca rocznice Solidarnosci. Nasowa nam sie pytanie o wartosciach, ktore przyswiecaly powstaniu tego ruchu sprzed 25 - ciu laty i teraz. Problematyczne dziedzictwo i dzisiejszy obraz. Eurosieroty, ktore w ostatnim rozdziale dopytuja sie o cokolwiek od rodzicow. Powstaje pytanie - O take Polske walczylismy?

Zalasku | 2012-09-07
Przeczytana: kwiecień 2012

Skupić się na sztuce, czy na polityce - faktach, powiązaniach, nazwiskach? Jak dla mnie, da się w większości na tym pierwszym, i dzięki temu to dziełko wygrywa. Świetnie odmalowany klimat karnawału Solidarności, tworzenie mitu Wałęsy, udane nawiązania do Wesela Wyspiańskiego - szczególnie w diagnozach rzeczywistości. Zdecydowanie niedoceniona książka.

Docent_Klocek | 2015-11-17
meszuge86 | 2013-06-15