Za Królową i Ojczyznę: 3. Kryształowa kula

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Za Królową i Ojczyznę". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Taurus Media
Queen & Country, vol.3: Operation: Crystal Ball
rucka, crocker, chace
komiksy

Trzeci tom serii opowiadającej o zmaganiach wywiadu brytyjskiego z międzynarodowym terroryzmem. Wydarzenia z 11 września 2001 roku wstrząsają cywilizowanym światem. Po tym dniu chyba każdy człowiek już wie, co to jest Al-Kaida i kim jest Osama bin Laden. Do walki z jego siatką oraz współpracującymi z nią organizacjami przystępują wywiady większości państw demokratycznych. Brytyjska Secret...

Do walki z jego siatką oraz współpracującymi z nią organizacjami przystępują wywiady większości państw demokratycznych. Brytyjska Secret Intelligence Service dostaje jedyną w swoim rodzaju szansę. Zgłasza się do niej członek islamskiej grupy ekstremistycznej. Chce wyjawić cel następnego ataku oraz sposób i metodę, jakich użyją zamachowcy. Oczywiście, te informacje mają swoją cenę ...
Skomplikowana, ale znakomicie skonstruowana akcja tego albumu wprowadza nas w koszmarnie zawiły świat powiązań siatek wywiadowczych z całego świata. Owszem, liczy się w nim wspólna walka z terroryzmem, ale przede wszystkim chodzi o czerpanie korzyści jedynie dla własnego kraju.

źródło opisu: okładka

Arthaniel | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Intryga jak z odcinka Odlotowych Agentek, gdyby się nad tym głębiej zastanowić. Poza tym, ten tom dobitnie pokazuje, jak bardzo Rucka nie potrafi pisać wiarygodnych postaci. Bohaterowie są tu tak kiepsko zarysowani pod względem charakterów, że zmiana kreski z cartoonowej na realistyczną sprawia, iż zachowanie bohaterów zmienia się nagle o 180 stopni. W sensie - postacie są tu tak bardzo nijakie, że czytelni postrzega je w kompletnie różny sposób w zależności od kreski, w jakiej akurat je narysowano. A przecież to słowa scenarzysty powinny definiować postaci, nie kreska rysownika! Mimo zmiany kreski, postacie powinny w oczach czytelnika wciąż pozostać tymi samymi ludźmi! Dla przykładu - Ogar Dwa, ze średnio atrakcyjnej, nieco sponiewieranej przez życie twardej babki o ciętym języku zmienia się nagle w przeseksualizowaną blond lalę-kusicielkę-uwodzicielkę... // Czytałem w życiu wiele komiksów, w których gdzieś po drodze następowała nagła zmiana rysownika. Zmiana ta jednak NIGDY nie...

kendo777 | 2016-10-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 27 października 2016

Frankfurt, Rzym, Kair, Sarajewo, Chartum, Osaka, Bagdad oraz oczywiście Londyn, które jest centrum dowodzenia tym burdelem. ;) Tym razem dostajemy wielowątkową i wielo-lokacyjną opowieść, o wiele bardziej skomplikowaną, niż dwie poprzednie. Trzeba czytać uważanie, bo można się pogubić. Rucka doskonale przedstawia relacje między różnymi organizacjami, pracę biurową, ale daje też popalić swoim bohaterom na polu walki. Więcej akcji, więcej wydarzeń, ale nie zapomniał też o życiu osobistym agentów. Dzieje się dużo i jest tak gęsto, że już praktycznie stan ciekły materii, z której zbudowany jest komiks przeszedł w stały. Cholera, w tym komiksie występuje nawet David Beckham. :)

Bleidd | 2016-06-25
Na półkach: Komiksy, Przeczytane