Za Królową i Ojczyznę: 2. Gwiazda zaranna

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Za Królową i Ojczyznę". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Taurus Media
rucka, crocker, chace
komiksy

Drugi tom poruszającej historii o agentach brytyjskiego wywiadu. Oni nie mają prywatnego życia, dla nich nie ma odpoczynku. W każdej chwili muszą być gotowi udać się na koniec świata, by bronić interesów Królowej. Afganistan pod rządami talibów. Terror, publiczne egzekucje, wszechwładza upaństwowionej mafii narkotykowej, walki międzyplemienne, pozbawienie kobiet jakichkolwiek praw i opieki...

Afganistan pod rządami talibów. Terror, publiczne egzekucje, wszechwładza upaństwowionej mafii narkotykowej, walki międzyplemienne, pozbawienie kobiet jakichkolwiek praw i opieki medycznej... Oto kraj, w którym nie chciałbyś się znaleźć.
Ale Ogary z Wydz. Specjalnego muszą jechać do Kabulu, aby odnaleźć bardzo ważny mikrofilm. Gdyby wpadł w ręce talibów, brytyjscy sprzymierzeńcy zostaliby zdziesiątkowani.
Tym razem agentka Ogar Dwa zostaje w Londynie. Mimo to jej rola w afgańskiej operacji Gwiazda Zaranna może okazać się kluczowa...

źródło opisu: okładka

kendo777 | 2016-10-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 26 października 2016

Ostatnio było Kosowo, teraz Afganistan jeszcze sprzed wydarzeń w Nowym Jorku z 2001 roku (zresztą te zeszyty był pisane zaledwie kilka miesięcy przed zamachami na WTC). Akcja idzie dwutorowo, bo agentka Ogar 2 siedzi w Londynie i próbuje sobie poradzić z problemami natury psychicznej po Kosowie z pierwszego tomu, a jej koledzy Ogar 1 i Ogar 3 muszą odszukać w kraju rządzonym przez talibów pewien ważny dokument. Jest gęsto jak w kotle czarownicy i znowu dostajemy dużo codziennej rutynowej pracy agentów i przekomarzań pracowników z szefami w MI5. Spory realizm. Bo to nie wygibasy w stylu 007 Bonda dadzą efekt, a solidna praca, trochę papierkowej roboty, podstępy i umiejętność robienia w ciula talibów.

Arthaniel | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Na pewnej facebookowej grupce komiksowej pod jakimś postem przeczytałem kiedyś komentarz, który teraz ukradnę; parafrazując: "nie wiem, jakim cudem udaje się Rucce wmówić wszystkim, że pisze realistyczne psychologicznie postacie kobiece, skoro każda z tych jego postaci kobiecych to w rzeczywistości facet w spódnicy". No właśnie. Każda kolejna bohaterka Rucki jest taka sama. Ogar Dwa, Forever, Carrie - wszystkie te postaci się zbudowane według tego samego schematu; to po prostu silne kobiety, o których czytelnik nie może powiedzieć nic innego, poza tym, że są silne... / Sam komiks w porządku. Czyta się szybko i bez zgrzytów, historia jest zgrabnie opowiedziana, także zmiana rysownika jakoś bardzo nie boli i może nawet w ostatecznym rachunku wychodzi tu na plus. Anyway - przeczytać można.

Bleidd | 2016-06-23
Na półkach: Komiksy, Przeczytane