Za Królową i Ojczyznę: 1. Spalona ziemia

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Za Królową i Ojczyznę". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Taurus Media
Queen & Country, vol.1: Operation: Broken Ground
rucka, crocker, chace,
komiksy

Operacja Spalona Ziemia w Kosowie zakończyła się sukcesem brytyjska agentka Ogar Dwa wypełniła zadanie. Ale Służby Specjalne Jej Królewskiej Mości nie przypuszczały, że to dopiero początek międzynarodowej afery politycznej... Seria "Za Królową i Ojczyznę" Grega Rucki i Steve'a Rolstona znakomicie łączy thriller polityczny z sensacją najwyższej próby. Oto, jak naprawdę wygląda pełne stresu...

Seria "Za Królową i Ojczyznę" Grega Rucki i Steve'a Rolstona znakomicie łączy thriller polityczny z sensacją najwyższej próby. Oto, jak naprawdę wygląda pełne stresu życie agentów wywiadu JKM. Oni nie pijają wstrząśniętego Martini z wódką ani nie chadzają na bale. Mają jeden cel: zabić i nie zostać zabitym.
Album został uzupełniony krótką historią, którą stworzył sam Stan Sakai, autor "Usagiego Yojimbo" .

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/za_krolowa_i_ojczyzne/1,okladka

Arthaniel | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Taurus podobno ma wkrótce powrócić do Q&C, stąd też z miejsca wyposażyłem się we wszystkie trzy wydane u nas dotychczas tomy z serii głównej (spin-offy z reguły mnie nie interesują). Po lekturze tomu pierwszego - poprawny to komiks - mało odkrywczy, ale nieźle rozpisany; na pewno spodoba się fanom thrillerów szpiegowskich. Za to raczej nie każdemu do gustu przypadnie cartoonowa kreska Rolstona, imo jednak fajnie równoważy ona ciężkawy momentami scenariusz Rucki. Co do Rucki - dotąd wszystkie jego komiksy okazywały się dla mnie sporym rozczarowaniem - Lazarus jakoś mnie nie porwał; Whiteout wynudził. Pierwszy tom Queen&Country przeczytałem jednak z zainteresowaniem. Dodatkowy plus za humor! Co prawda humor czarny i suchy, ale jednak raz czy dwa uśmiechnąłem się pod nosem. // I jeszcze jedna rzecz. Swego czasu zaniechałem zakupu tej serii, gdy zobaczyłem przykładowe strony zamieszczone na Gildii - strony te wyglądają strasznie amatorsko, jakby zrobione były z darmowych clipartów....

kendo777 | 2016-10-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 25 października 2016

Rewelacja. Mało akcji, a dużo rozgrywek między podwładnymi i szefami w Secret Intelligence Service oraz między MI6, MI5, Armią Wyzwolenia Kosowa, Ruskimi i nawet londyńską jednostką CIA. Cholernie dobre. Bardziej komiks niezależny, niż hollywoodzkie kino. I super na tym wychodzi. Komiks z wyższej półki.

Bleidd | 2016-06-23
Na półkach: Komiksy, Przeczytane