Najsławniejsi odkrywcy świata

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
odkrycia geograficzne
Grzegorz

Marzenia o podróżach są tak stare, jak stara jest ludzkość. Od samego początku naszej cywilizacji, od kiedy człowiek opanował słowo pisane, przewijają się one w najcelniejszych i w najpiękniejszych utworach literatury, odzywają się echem podań i legend ludowych. Kilkadziesiąt sylwetek najsławniejszych odkrywców świata nie może dać pełnego obrazu rozwoju odkryć geograficznych. Dokonywał się on...

Kilkadziesiąt sylwetek najsławniejszych odkrywców świata nie może dać pełnego obrazu rozwoju odkryć geograficznych. Dokonywał się on bowiem pracą i wysiłkiem wielu setek cierpliwych, często zapomnianych, a nieraz i nieznanych badaczy i podróżników. Najsławniejsi - to jedynie ci, którzy, jak słupy milowe, znaczyli drogę poznania świata.

I o nich właśnie mówi ta książka.

źródło opisu: Książka i Wiedza, 1959

źródło okładki: Zdjęcie autorskie