Wojna w eterze

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0617-6
Wolna Europa, radio, komunizm

Wielka polityka amerykańskiego mocarstwa i polskie dramaty splatają się z barwną anegdotą i z przenikliwymi portretami ludzi spośród jakże wybitnego grona dziennikarzy i współpracowników RWE. Dzięki swej fenomenalnej pamięci i wybitnemu talentowi pisarskiemu autor daje nam literaturę faktu najwyższej próby.

Roman Dłużniewski | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Napisana bardzo barwnym językiem książka o latach pracy Jana Nowaka-Jeziorańskiego w RWE. Autor nie stroni od zabawnych opisów, plotek a jednocześnie przenikliwie nakreśla sytuację Rozgłośni na tle zimnej wojny. Polecam z czystym sumieniem!!

kasiace | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Nawet nie wiem, kiedy ją przeczytałam :) wciągająca, interesująca, a przy okazji przybliżająca historię Polski XX w. w taki sposób, ze nie można się nudzić.

Capo | 2011-10-09
Przeczytana: 2007 rok

Nowak-Jeziorański wspaniale podsumował swoją długoletnia pracę i historię instytucji, którą współtworzył i która wpływała na pokolenia Polaków. Świetnie i ciekawie napisane. Polecam!

Derufin | 2011-01-24
Przeczytana: 2010 rok

Dobra książka, ale... tak naprawdę świetna jest jej pierwsza połowa, która mówi o rzeczach mało znanych; później, gdy Nowak odnosi się do kolejnych wydarzeń PRL-u, staje się już mniej odkrywcza.

Ruda | 2011-02-13

Ciekawa. Ale nie czyta się jej jednym tchem.

karolmulik | 2017-09-06
Jan | 2016-01-30