Jak bardzo tego chcesz? Psychobiologiczny model zwyciężania

Tłumaczenie: Katarzyna Matejczyk-Wyka
Wydawnictwo: Inne Spacery
How bad do you want it
trening, psychologia
poradniki
Kegnar

JAK BARDZO TEGO CHCESZ? PSYCHOBIOLOGICZNY MODEL ZWYCIĘŻANIA Gdy bierzesz udział w zawodach lub na trudnym treningu często w twojej głowie pojawia się myśl: Już nie dam rady. To nie mięśnie, ale twój umysł zdecyduje czy wygrasz bieg, triathlon lub wyścig kolarski. Czy ukończysz zawody lub trening. Brzmi rewolucyjnie? Ta książka to jest rewolucja. Słowa "rewolucja" zwykle nie używamy do...

JAK BARDZO TEGO CHCESZ?
PSYCHOBIOLOGICZNY MODEL ZWYCIĘŻANIA

Brzmi rewolucyjnie?
Ta książka to jest rewolucja.

Słowa "rewolucja" zwykle nie używamy do określania wydawanych przez nas książek. Zbyt często pojawia się ono na wyrost. Tym razem nie mamy wątpliwości, że książka Matta Fitzgeralda jest propozycją rewolucyjną.

Matt Fitzgerlad, najpopularniejszy autor książek o sportach wytrzymałościowych w Stanach Zjednoczonych, wziął na warsztat teorię naukową stworzoną przez profesora Samuele Marcorę − włoskiego naukowca pracującego na Wyspach Brytyjskich.

Teoria ta, psychobiologiczny model osiągnięć w sportach wytrzymałościowych, udowadnia, że bardziej liczy się wytrenowanie umysłu niż mięśni. Że to głowa jest limiterem. Zgodnie z psychobiologicznym modelem osiągnięć w sportach wytrzymałościowych jedynym sposobem na poprawę wyników jest zmiana postrzegania odczuwanego wysiłku.

Teoria została już potwierdzona przez liczne badania naukowe, a Matt Fitzgerald w fascynującej książce opisuje przypadki kilkunastu topowych zawodników − biegaczy, triathlonistów, kolarzy czy wioślarzy − którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach olimpijskich lub innych równie ważnych zawodach. Wszyscy oni zwyciężali nie dzięki wzmocnieniu mięśni, ale rozwinięciu wytrzymałości psychicznej.

Dzięki niezwykłej książce Matta Fitzgeralda te techniki są teraz dostępne dla wszystkich.

A cała tajemnica skrywa się w prostych słowach: Jak bardzo tego chcesz?

źródło opisu: http://www.innespacery.pl/nowosci/54-jak-bardzo-tego-chcesz.html

źródło okładki: http://www.innespacery.pl/nowosci/54-jak-bardzo-tego-chcesz.html

Bartek Mikolajczak | 2017-05-02

Doskonała książka totalnie zdemolowana przez tłumacza. Przykłady: rekord życiowy to rekord osobisty (bo po angielsku to "Personal Best"), jazda indywidualna na czas to próba czasowa!!! (bo po angielsku to Time Trail). Składnia całości tekstu sugeruje częste używanie Google Translator

Kasia | 2017-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2017!
Przeczytana: 08 października 2017
Paweł | 2017-09-28