Ja tu jestem

Wydawnictwo: Magdalenium
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
lenka79

Wyjątkowe świadectwo miłości Boga do człowieka! Książka księdza infułata Jana Pęzioła, która powstała na podstawie księgi łask uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej. Podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”....

Podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość miejsca, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.

Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat. Matka Boża czeka tu na swoje dzieci, a kto z wiarą i pokorą jako dziecko do Niej przyjdzie, temu załatwia różne życiowe sprawy. Są to niezwykłe sprawy, których rozum nie ogarnia i po ludzku wydają się nie do rozwiązania – a Ona właśnie je rozwiązuje, natychmiast i definitywnie, bo dzięki atrybutom, którymi podzielił się z Nią Bóg, przekracza granice rzeczywistości tego świata. Cuda dokonują się tu bez przerwy, każdego miesiąca.

Publikacja zawiera także poruszające świadectwa wiernych, którzy w cudach dokonanych za wstawiennictwem Matki Bożej Kębelskiej doświadczyli wręcz zmysłowego działania miłości Bożej w ich życiu. Ich lektura sama w sobie ma wymiar niezwykłych rekolekcji, które mogą diametralnie odmienić nasze życie.

źródło opisu: http://magdalenium.pl/pl/p/Ja-tu-jestem/264

źródło okładki: http://magdalenium.pl/pl/p/Ja-tu-jestem/264

lenka79 | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Polecam znakomitą książkę ks. Jana Pęzioła, którą czyta się bardzo lekko i szybko. Na początku Sławomir Snopek opisuje krótki zarys ciekawej historii parafii w Wąwolnicy. Dalej można przeczytać wspaniały wywiad z ks. Janem Pęziołem oraz wybrane świadectwa licznych łask otrzymanych za wstawiennictwem Matki Bożej Kębalskiej. Wzruszające historie niech będą zachętą do zaufania Bogu przez ręce Maryi oraz zaproszeniem do poznania Matki Bożej Kębalskiej.

Na półkach