Jabłka Pana Peabody'ego

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Peabody's apples
literatura dziecięca

Druga z serii pięciu bajek Madonny dla dzieci w każdym wieku - nawet tych dorosłych. Jabłka Pana Peabody'ego to prosta i piękna opowieść o tym, co na pozór wydaje się oczywiste, a w rzeczywistości okazuje się być jedynie wyobrażeniem. Główny bohater tej bajki to Pan Peabody - nauczyciel historii w szkole podstawowej w "nie nazbyt dużym miasteczku" Happville. W każdą sobotę Pan Peabody...

Jabłka Pana Peabody'ego to prosta i piękna opowieść o tym, co na pozór wydaje się oczywiste, a w rzeczywistości okazuje się być jedynie wyobrażeniem. Główny bohater tej bajki to Pan Peabody - nauczyciel historii w szkole podstawowej w "nie nazbyt dużym miasteczku" Happville. W każdą sobotę Pan Peabody organizuje mecze baseballowe, w których udział biorą jego uczniowie. Gdzie tu jednak miejsce na jabłka, spytacie? Tam gdzie być powinny? na straganie. Madonna udowodni Wam, że nawet taki zwykły stragan może być pretekstem do opowiedzenia niezwykłej historii. Jabłka Pana Peabody'ego to książka, której morał na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Inspiracją do nowej książki Madonny była prawie trzystuletnia historia zaczerpnięta z Kabały. Podobnie jak pierwsza bajka Madonny pt. Angielskie Różyczki, Jabłka Pana Peabody'ego zostały wydane w twardej oprawie i są wzbogacone przepięknymi ilustracjami, tym razem autorstwa Lorena Longa, znanego rysownika i ilustratora. Jego prace zamieszczał między innymi "Sports Illustrated" i "Times". Loren Long z żoną i dwoma synami mieszka w Cincinnati w stanie Ohio. Jest zagorzałym amatorem baseballa, w którego grywa od lat.

emka | 2011-06-15

"(...) dla dzieci w każdym wieku - nawet tych dorosłych". Słowa "nawet tych dorosłych" osobiście pogrubiłabym i napisała wielką czcionką. Moim skromnym zdaniem książkę powinny przeczytać przede wszystkim te duże "dzieci". To dorośli ludzie często, pomimo tego posiadają dowód w portfelu i generalnie- według prawa- nazywa się ich ludźmi właśnie dorosłymi, zachowują się jak dzieci. Ich zachowanie jest tak infantylne, że pozostawia wiele do życzenia.
Ile to razy, widząc fragment jakiejś sceny, słysząc część pewnej rozmowy, dorobiliśmy swoją "ideologię" do reszty, a później rozpuściliśmy własną wersję wydarzeń wśród znajomych, którzy powielili dokładnie ten sam schemat. W końcu okazało się, że wyciągnęliśmy zbyt daleko idące wnioski i że nasza wersja mija się z prawdą. Staramy się naprawić zaistniałą sytuację, lecz okazuje się, że nie każdy błąd można naprawić. Wypowiedzianych słów nie możemy cofnąć. „Pstryknięcie” palcem w celu powrócenia do dawnego stanu rzeczy po prostu nie...

Luukas Luoma | 2015-01-26

Bardzo szczera historia. Jak w każdym dziele Królowej jest i tu pewien przekaz. Nie oceniaj nikogo dopóki go nie poznasz!
Kolejna wspaniała bajka :)

Milena | 2012-10-06
Przeczytana: sierpień 2012

Niby książka dla dzieci, ale ma taki morał, że każdemu dorosłemu powinien dać do myślenia.
Ilustracje świetne.

Izabela | 2015-07-07