Ja Żyd z Pasji

Wydawnictwo: Sic!

Znany dziennikarz rozmawia z Olkiem Mincerem, aktorem pochodzenia polskiego, mieszkającym i pracującym we Włoszech. (Wystąpił m.in. w głośnej u nas za sprawą roli Agaty Buzek Balladzie o czyścicielach szyb ) W produkcji Mela Gibsona wcielił się w postać Nikodema, przyjaznego Jezusowi członka sanhedrynu. Aktor był na planie jednym z prawdziwych, nie tylko filmowych Żydów. W książce poruszone będą nie tylko wątki bezpośrednio zwiążane z rozmówcą Jacka Moskwy, lecz także historia postania filmu, plotki z planu filmowego, anegdoty, mity i kontrowersje narosle wokół Pasji . (Jak np. reakcje środowisk żydowskich oraz kwestia sławetnego tak było wypowiedzianego czy nie przez paieża?)

Tomek | 2012-02-03
tsantsara | 2015-06-03