Żona Anglika

Okładka książki Żona Anglika Louis Sanders
Okładka książki Żona Anglika
Louis Sanders Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
Comme des hommes
C&T Crime & Thriller
2005-01-01
2005-01-01
Agata Szczepanowska
powieść francuska; noir

Króciutki kryminał o zaskakującym zakończeniu. Na sielankowej francuskiej wsi osiada para szczęśliwych anglików. Kupują piękny dom, zostają zaakceptowani przez mieszkańców i znajdują nowych przyjaciół, latem ich życie to miłe spotkania przy winie. Jednak pod tą pozorną sielanką kryje się wiele negatywnych emocji, zawiści, zazdrości, latami skrywanej nienawiści. Anglik nieustannie podejrzewa swoją piękną żonę o romans. W pewnym momencie akcja staje się pełna zaskakujących wydarzeń, które na zawsze odmienią życie mieszkańców. Dobra lektura na 2 zimowe wieczory:)

Głównymi bohaterami są Georgia i John,którzy opuścili Londyn by osiedlić się w zacisznym zakątku francuskiego Dordogne.
Ale po lecie pełnym słońca i spotkań, ze spędzającymi tu wakacje z mieszczuchami przebywającymi, zaczynają szybko odkrywać, że życie na wsi nie jest takie droższe, z miejscowi mieszkańcami nie mogą się łatwo skontaktować dojść do porozumienia z nimi.
Czemu Georgia maluje się dla nich i prowokacyjnie ubiera,dziwny uśmiech ma na twarzy dziwacznie się uśmiecha?
A John ma na głowie wciąż wyjazdy do Londynu chce zarobić na życie, żeby utrzymać obojga ich.
"Żona Anglika bardziej przypomina studium psychologiczne niż kryminał,dobra fabuła...trzyma w napięciu, dobrze napisana poruszyła mnie za serce.
Przyjemna lektura, fajnie się mi ją czytało!!!

Czemu...

Kryminał? Może. Ale w zasadzie od początku wiadomo co się stanie.
Klimatyczne opisy pozwalają czytelnikowi wyraźnie poczuć opisywany świat. Nie polecam osobom, które uwielbiają zagadki i akcję, która trzyma w napięciu do ostatniej kropki.

Kryminał? Może. Ale w zasadzie od początku wiadomo co się stanie.

Powieść utrzymana jest w dziwnym klimacie. Historia jest dość wciągająca, ale czasami nuży – szczególnie zbędnymi opisami. Powieść zawiera interesujący opis ludzkiej psychiki i małżeńskiej zazdrości, która czasami prowadzi do tragedii.

Książka określana jest mianem kryminału. Dla mnie to raczej psychologiczne studium człowieka. Lubie klimat takich książek, rozważania, analiza, do tego ciekawa narracja, realne opisy, prawie dotykiem czuje się zakątek Francji.
"Żona Anglika" przedstawia obłąkanego zazdrością człowieka, pokazuje makabryczne skutki zazdrości. Zamknięte społeczeństwem Dordogne pobudza wyobraźnię bohatera, do tego osamotniona żona...cóż może z tego wyjść? na pewno nic dobrego. Książka warta przeczytania.

• Nie ma w bibliotece
  • Wypożyczone z biblioteki