Żona Anglika

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Mówiono im, żeby zamykali drzwi, kiedy wychodzą z domu, ale nie słuchali, mieli zaufanie do ludzi... Bo Georgia i John opuścili Londyn, by osiedlić się w zacisznym zakątku francuskiego Dordogne. Ale po lecie pełnym słońca i spotkań ze spędzającymi tu wakacje mieszczuchami szybko odkrywają, że życie na wsi jest droższe, niż sądzili, a z miejscowymi nie zawsze łatwo się porozumieć...Tylko czemu Georgia maluje się jakby dla nich, ubiera tak prowokacyjnie i dziwnie się uśmiecha? Podczas gdy John ma na głowie ciągłe wyjazdy do Londynu, by zarobić na skromne życie obojga.Nękające go wątpliwości podsuwają myśl: czyby nie wrócić któregoś razu znienacka z podróży? Bo przecież to wszystko nie jest winą zbytnio pobudzonej wyobraźni... A jeśli?

Natula | 2011-09-08
Przeczytana: 2010 rok

Książka określana jest mianem kryminału. Dla mnie to raczej psychologiczne studium człowieka. Lubie klimat takich książek, rozważania, analiza, do tego ciekawa narracja, realne opisy, prawie dotykiem czuje się zakątek Francji.
"Żona Anglika" przedstawia obłąkanego zazdrością człowieka, pokazuje makabryczne skutki zazdrości. Zamknięte społeczeństwem Dordogne pobudza wyobraźnię bohatera, do tego osamotniona żona...cóż może z tego wyjść? na pewno nic dobrego. Książka warta przeczytania.

Magda | 2013-07-28
Przeczytana: lipiec 2013

Powieść utrzymana jest w dziwnym klimacie. Historia jest dość wciągająca, ale czasami nuży – szczególnie zbędnymi opisami. Powieść zawiera interesujący opis ludzkiej psychiki i małżeńskiej zazdrości, która czasami prowadzi do tragedii.

benzoesan | 2015-08-29
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Kryminał? Może. Ale w zasadzie od początku wiadomo co się stanie.
Klimatyczne opisy pozwalają czytelnikowi wyraźnie poczuć opisywany świat. Nie polecam osobom, które uwielbiają zagadki i akcję, która trzyma w napięciu do ostatniej kropki.

KotzCheshire | 2015-01-04
Przeczytana: 25 grudnia 2014