Żona Anglika

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Mówiono im, żeby zamykali drzwi, kiedy wychodzą z domu, ale nie słuchali, mieli zaufanie do ludzi... Bo Georgia i John opuścili Londyn, by osiedlić się w zacisznym zakątku francuskiego Dordogne. Ale po lecie pełnym słońca i spotkań ze spędzającymi tu wakacje mieszczuchami szybko odkrywają, że życie na wsi jest droższe, niż sądzili, a z miejscowymi nie zawsze łatwo się porozumieć...Tylko czemu Georgia maluje się jakby dla nich, ubiera tak prowokacyjnie i dziwnie się uśmiecha? Podczas gdy John ma na głowie ciągłe wyjazdy do Londynu, by zarobić na skromne życie obojga.Nękające go wątpliwości podsuwają myśl: czyby nie wrócić któregoś razu znienacka z podróży? Bo przecież to wszystko nie jest winą zbytnio pobudzonej wyobraźni... A jeśli?

Głównymi bohaterami są Georgia i John,którzy opuścili Londyn by osiedlić się w zacisznym zakątku francuskiego Dordogne.
Ale po lecie pełnym słońca i spotkań, ze spędzającymi tu wakacje z mieszczuchami przebywającymi, zaczynają szybko odkrywać, że życie na wsi nie jest takie droższe, z miejscowi mieszkańcami nie mogą się łatwo skontaktować dojść do porozumienia z nimi.
Czemu Georgia maluje się dla nich i prowokacyjnie ubiera,dziwny uśmiech ma na twarzy dziwacznie się uśmiecha?
A John ma na głowie wciąż wyjazdy do Londynu chce zarobić na życie, żeby utrzymać obojga ich.
"Żona Anglika bardziej przypomina studium psychologiczne niż kryminał,dobra fabuła...trzyma w napięciu, dobrze napisana poruszyła mnie za serce.
Przyjemna lektura, fajnie się mi ją czytało!!!

vixen39 | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Króciutki kryminał o zaskakującym zakończeniu. Na sielankowej francuskiej wsi osiada para szczęśliwych anglików. Kupują piękny dom, zostają zaakceptowani przez mieszkańców i znajdują nowych przyjaciół, latem ich życie to miłe spotkania przy winie. Jednak pod tą pozorną sielanką kryje się wiele negatywnych emocji, zawiści, zazdrości, latami skrywanej nienawiści. Anglik nieustannie podejrzewa swoją piękną żonę o romans. W pewnym momencie akcja staje się pełna zaskakujących wydarzeń, które na zawsze odmienią życie mieszkańców. Dobra lektura na 2 zimowe wieczory:)

Natula | 2011-09-08
Przeczytana: 2010 rok

Książka określana jest mianem kryminału. Dla mnie to raczej psychologiczne studium człowieka. Lubie klimat takich książek, rozważania, analiza, do tego ciekawa narracja, realne opisy, prawie dotykiem czuje się zakątek Francji.
"Żona Anglika" przedstawia obłąkanego zazdrością człowieka, pokazuje makabryczne skutki zazdrości. Zamknięte społeczeństwem Dordogne pobudza wyobraźnię bohatera, do tego osamotniona żona...cóż może z tego wyjść? na pewno nic dobrego. Książka warta przeczytania.

Magda | 2013-07-28
Przeczytana: lipiec 2013

Powieść utrzymana jest w dziwnym klimacie. Historia jest dość wciągająca, ale czasami nuży – szczególnie zbędnymi opisami. Powieść zawiera interesujący opis ludzkiej psychiki i małżeńskiej zazdrości, która czasami prowadzi do tragedii.

benzoesan | 2015-08-29
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Kryminał? Może. Ale w zasadzie od początku wiadomo co się stanie.
Klimatyczne opisy pozwalają czytelnikowi wyraźnie poczuć opisywany świat. Nie polecam osobom, które uwielbiają zagadki i akcję, która trzyma w napięciu do ostatniej kropki.

KotzCheshire | 2015-01-04
Przeczytana: 25 grudnia 2014