The Walkind Dead, Volume 2: Miles Behind Us
żywe trupy, zombie
komiksy

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie.

ChicaDeAyer | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Niemal od razu po otwarciu swej przygody z The Walking Dead - a nawet komiksami w ogóle - sięgnęłam po kontynuację. Powiedziałabym, że poziom jest porównywalny do tego prezentowanego przez zeszyt pierwszy. Może to kwestia tego, że nie jestem jeszcze obeznana ze specyfiką tej formy, ale gdzieś w tym wszystkim brakuje mi emocji. Jakieś zwroty akcji się pojawiają, aczkolwiek nie niosą za sobą takiego ładunku, jakiego bym oczekiwała. Wciąż nie jest to lektura, która mnie przeczołga i nie pozwoli oderwać myśli od fabuły. Ale daje szansę jej się rozkręcić - liczę że ta historia nabierze tempa.

Villiana | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

Jak ja żałuję, że nie czytałam tej serii wcześniej, zanim nie przywiązałam się do serialu. Teraz wciąż i wciąż porównuje i oceniam, która wersja podobała mi się bardziej.

Pojawia się coraz więcej rozbieżności, co mnie irytuje, część postaci wydaje mi się tu inna, niż ja się przyzwyczaiłam i zapamiętałam. Serialowe wydarzenia na farmie należały do jednych z moich ulubionych w The Walking Dead, tutaj trochę się zawiodłam, wydaje mi się, że zabrakło emocji. W filmowej wersji scena z trupami wychodzącymi z szopy była jedną z najbardziej wstrząsających dla mnie w tej serii, a w oryginale okazała się tylko rzezią na zombie.

Ale będę sprawdzać dalej, chcę wiedzieć i znać całość.

Wkp | 2016-06-24

Ileż to już było komiksów o żywych trupach. Ileż to powstało serii, których akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie. I iluż to już było bohaterów zmuszonych toczyć nierówny bój z własnym człowieczeństwem, kiedy wokół upadły już wszystkie wartości i wyznawane zasady. A jednak to tytuł The Walking Dead (Żywe Trupy) zyskał uznanie, jakiego mogą mu zazdrościć tak poprzednicy, jak i wszystkie naśladownictwa wyrosłe na jego gruncie. Dlaczego? Bo Robert Kirkman, scenarzysta tej opowieści, znalazł doskonałe wyważenie pomiędzy wszystkimi motywami, miksując je w naprawdę smakowity kąsek.

Całość mojej recenzji znajdziecie na stronie http://nietylkogry.pl/post/146315551957/recenzja-komiksu-the-walking-dead-volume-2

Beremis | 2014-12-26
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 21 grudnia 2014

W drugim tomie historia nabiera rumieńców i już wiem, że zombie są tylko pretekstem do postawienia bohaterów w sytuacji ekstremalnej, jakże odmiennej od codzienności i obserwowania jak się zachowają, co się zmieni i przede wszystkim jak oni się zmienią.
Dobra historia, której daleko od schematu "zabili go i uciekł", świetna kreska i mamy przepis na bardzo dobry komiks. W przypadku "Żywych trupów" udało się w całości. Drugi tom ma nawet mniej wpadek fabularnych jak w pierwszym tomie (szybka rekonwalescencja głównego bohatera, smarowanie się trupami i nie zarażenie przy okazji). Jest lepiej i ciekawiej.
Teraz, po lekturze pierwszych dwóch tomów "Żywych trupów" nie przełknął bym już komiksowej historyjki "28 Days Later", te dwie pozycje dzieli przepaść. I chyba "28..." będę musiał odjąć gwiazdkę poniżej przeciętnej.
Kończąc drugi tom zastanawiało mnie jedno. Czy warto sięgać po kolejne? Kilka najbliższych tomów chętnie przeczytam, ale czy cala seria się obroni, to już ponad 20...

Paweł Gryniewicz | 2012-10-09
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Wciąga :) Historia się rozkręca, jest akcja, ludzie zaczynają dojrzewać do tego, że to już inny świat.
W postapokalipsie jedną z najlepszych rzeczy jest to, że można obserwować jak zachowują się ludzie zwolnieni ze społecznych ograniczeń i norm zachowań, czyli w taki sposób w jaki naprawdę mają ochotę :)

comboometga | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Drugą część odebrałam lepiej, ponieważ trochę zaznajomiłam się z postaciami. Jest bardzo fajna, przyjemnie i szybko się czyta.
Dobrze, że mam pod ręką trzecią część. Muszę się za nią wziąć ;)

Daxterek300 | 2014-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Świetna. Na pewno lepsza od pierwszej. Mam nadzieję, że będzie więcej akcji w tomie 3. Polecam :)

Pablos | 2010-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2010

Tom drugi, choć trudno w to uwierzyć, jest jeszcze lepszy od pierwszego. Popisu ludzkich emocji w skrajnych warunkach ciąg dalszy.

Adrian | 2012-08-19
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Kolejna część serii o żywych trupach. Część druga nadal stoi na wysokim poziomie i trzyma w napięciu do ostatnich chwil. Niestety śmierć czyha na każdym rogu dlatego kolejni bohaterowie giną ale poznajemy również nowych ocalałych. Wszyscy starają się zachować pozory normalności, niestety widać już głęboką przemianę u każdej z postaci. Świat w którym zostali nie pozwala na dotychczasowy rytm życia.
Czy jutro przyniesie coś lepszego? Przekonamy się w epizodzie trzecim.

Polecam

Agnieszka Reszka | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Świetny komiks, pochłania się tę lekturkę w godzinkę ... wszędzie czai się szarańcza, która chce Cię pożreć! Dobrze napisana historii, ciekawi bohaterowie, dynamicznnnnaaa akcja :) Polecam naprawdę warto przekartkować.

Haunt #8
    Haunt #7