Nowy Korbut: Eliza Orzeszkowa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowy Korbut". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Nowy Korbut – bibliografia literacka, obejmująca pisarzy polskich wszystkich okresów literackich; łączy informacje bibliograficzne ze spisami bibliograficznymi dzieł pisarzy oraz zestawieniem opracowań o ich życiu i twórczości. Nazwa Korbut pochodzi od nazwiska Gabriela Korbuta, który na początku XX wieku w okresie 30 lat tworzył bibliografię "Literatura polska" obejmującą literaturę...

Nazwa Korbut pochodzi od nazwiska Gabriela Korbuta, który na początku XX wieku w okresie 30 lat tworzył bibliografię "Literatura polska" obejmującą literaturę staropolską, oświecenia, romantyczną, pozytywizmu i Młodej Polski.

Hasła są dzielone na: życiorys, bibliografię podmiotową (twórczość pisarza), bibliografię przedmiotową (dzieła dotyczące pisarza). W bibliografii uwzględniono również dzieła błędnie przypisywane i wątpliwego autorstwa.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie