Z życia zwierząt. Tom I

Cykl: Z życia zwierząt (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zoologia, zwierzęta,
flora i fauna
Grzegorz

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lytta | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Moją przygodę z tą serią zaczęłam od 3 tomu. Dlatego też mogę szczerze powiedzieć, że z czasem pan Żabiński się rozkręcał. Pierwsza część jest mniej ciekawie opisywana, niż 3 tom.
Natomiast bardzo mi się podoba, gdy autor w opisach zwierząt wstawia własne doświadczenia i przeżycia z danym gatunkiem, historie z nimi związane, a nieraz wspominki z czasów II Wojny Światowej, co jest wyjątkowo ciekawe, bo przecież na dobrą sprawę, słabo znamy historię ogrodów zoologicznych w tych strasznych czasach.

animorf | 2017-11-23
Kociara | 2017-02-23