Na tropach zaginionego świata

Wydawnictwo: Wydawnictwo FORTIS
paleontologia
Grzegorz

Ewolucyjna historia Życia na Ziemi to najciekawsza z udokumentowanych historii. Natura rejestrowała w skałach trwające setki milionów lat zmagania między grupami organizmów. Niektóre z nich dały początek nowym gatunkom, inne wymarły. Zapraszamy do wielkiej przygody - spotkania z przybyszami z otchłani czasu. Wspólnie zbierając skamieniałości poznamy zwierzęta, żyjące przed setkami milionów lat. Będziemy mogli przyjrzeć się ich kształtom, a nawet zobaczyć ślady ich ruchu! Naszym przewodnikiem podczas tej fascynującej podróży w czasie będzie doktor Włodzimierz Mizerski z Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Włodzimierz Mizerski jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, poświęconych głównie geologii Gór Świętokrzyskich. Jego książki "Kontynenty w ruchu" i "Geologia na szlaku" były przebojami wydawniczymi; tłumaczy też książki obce. Stale współpracuje z czasopismami "Wszechświat", "Geografia w szkole", "Wiedza i życie". Jest autorem haseł z dziedziny geologii w encyklopediach wydawanych przez PWN. W trakcie swych wędrówek geologicznych przemierzył nie tylko całą Polskę, ale również Reńskie Góry Łupkowe, Ardeny, Szwarcwald, Saską Szwajcarię, Rudawy, Harc, Masyw Czeski, Kazachstan, Krym i Centralną Azję.

Uwaga: Natura bardzo zazdrośnie strzeże swoich tajemnic. W skałach czeka na swoich odkrywców jeszcze bardzo wiele znalezisk, mogących zrewolucjonizować dotychczasową wiedzę na temat przeszłości naszej planety. Jeżeli podczas swoich wędrówek znajdziesz jakieś dziwne znalezisko, lub wyjątkowo dobrze zachowaną skamieniałość, prosimy o informacje. Starannie zaznacz miejsce dokonania odkrycia - to bardzo ważne! Skontaktuj się z naszym wydawnictwem lub z najbliższym oddziałem PAN, muzeum geologicznym itp.

źródło opisu: Wydawnictwo Fortis, 1994

źródło okładki: Zdjęcie autorskie