Hotel świętego Augustyna

Wydawnictwo: Muza
Nightwork
9788373199347
powieść, hotel

Choroba oczu uniemożliwiła pilotowi samolotów pasażerskich, Douglasowi Grimesowi, dalszą pracę w ukochanym zawodzie. Załamany Grimes musi rozpocząć nowe życie, zdając sobie sprawę, że nie będzie ono ani łatwe, ani szczęśliwe. Przenosi się do Nowego Jorku, gdzie podejmuje pracę portiera w podrzędnym hoteliku. Pewnej nocy jest świadkiem zabójstwa, a przy ofierze znajduje dużą sumę pieniędzy. Douglas Grimes podejmuje wyzwanie ? ucieka ze znalezionymi pieniędzmi do Europy. Czy i on przekona się, że kradzione nie tuczy?

BagatElka | 2016-02-02
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2016

Noc zarwana ale ja jestem bardzo zadowolona.
Czytanie tej książki to sama przyjemność i relaks. Piękny styl,ciekawa opowieść,która sprawia,że nie sposób się od niej oderwać.Subtelny humor,który mnie urzekł a główny bohater to mój ulubieniec.
"Hotel Świętego Augustyna" to wyśmienita proza ,którą obecnie rzadko się już spotyka.
Dlaczego kiedyś pisarze potrafili zaintrygować czytelnika,uwieść,zaczarować a współcześni w większości tego nie potrafią?
Teraz rządzi kicz a mnie się od niego już ulewa.

Tosiaczek | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Jaki się wyłania obraz Ameryki z powieści Irwina Shaw? W tym kraju panuje jedna zasada, a jest nią brak zasad. I tak ma wyglądać kraj marzeń wielu Polaków? ( tak na marginesie cytat z tej książki brzmi: „Europa to miejsce, dokąd zawsze uciekali amerykańscy bogacze”. Czyż to nie zabawne?)

Historia głównego bohatera – wydaje się nieprawdopodobna, ale czy jest dziś na tym świecie coś, co może się nie wydarzyć? Przecież ten świat stoi na głowie, więc może i taka sytuacja już gdzieś, kiedyś zaistniała albo dopiero się zdarzy?

Czy warto ją przeczytać? Na pewno nie jest to książka najwyższych lotów. Zatem sami zdecydujcie.

Agnieszek | 2013-07-23
Na półkach: Przeczytane, Wakacyjne
Przeczytana: 21 lipca 2013

Pierwszoosobowa narracja wciąga, główny bohater budzi sympatię, zaś jego podróże pozwalają na przyjrzenie się galerii rozmaitych osób.

Spodziewałam się panicznej ucieczki z ukradzioną fortuną, może mafijnych porachunków, otrzymałam przewrotną historię o tym, że należy wykorzystać traf - z pożytkiem dla siebie (i innych, zwłaszcza innych).

Bardzo lubię tę książkę, napisana jest lekko i potoczyście, jak zawsze w przypadku tego autora, ma też pozytywne przesłanie: zawsze trzeba być optymistą i liczyć na szczęśliwy traf. Świetna literatura popularna.

BuchBuch | 2018-09-19

Książka - przygoda. Zaczyna się zaskoczeniem, które później co chwilę się multiplikuje.
Douglas Grimes, z przyczyn zdrowotnych rezygnuje z kariery pilota samolotów pasażerskich. Przygnębiony i zrezygnowany zatrudnia się jako nocny portier w bardzo poślednim nowojorskim hotelu.
Pewnej nocy, dzięki splotowi okoliczności, a także własnej nieuczciwości wchodzi w posiadanie znacznej sumy pieniędzy. Natychmiast porzuca pracę i postanawia wyruszyć do Europy.
Z pewnością nie jest to wybitna opowieść, raczej historyjka napisana z przymrużeniem oka, która obnaża wszelkie amerykańskie słabostki i bolączki. Mamy więc oszustwa, kradzieże, defraudacje, zdrady, polityczne gierki, wykorzystywania, zbrodnie różnego kalibru, a wszystko to uzbrojone w promienny, fałszywy uśmieszek poszczególnych bohaterów. Piją, przegrywają pieniądze, kłamią, spiskują, ach, brakuje mi już słów, by określić rozmiar i rozmach zachłanności na pieniądze, sławę, poklask, ale i uczucia.
Główny bohater, kompletnie nie...

Gusiołki | 2017-07-25

Wysoka ocena,ale są takie książki,które pochłania się bez wielkich uzasadnień.Ta trafia w moje gusta ,jak żadna ,inna Shawa.Pełen relaks w kilka chwil.

szerzawiak | 2016-04-24

Świetna książka , czyta się szybko ciekawi bohaterowie i główny wątek fabuły który ewoluuje , powinien ją przeczytać każdy facet , ponieważ Shaw przekazuje dobre rady dla tych którzy chcą korzystać z dobrych rad .

Weronika Jaskuła | 2014-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2014

Lekka, przyjemna i zabawna powieść. Za plus uznałabym także nieprzewidywalność fabuły. Shaw kieruje myśli czytelnika na pewne tory, daje poczucie kontroli sytuacji, po czym następuje zwrot akcji o 180 stopni.

Paweł Pełka | 2014-07-16
Przeczytana: 2012 rok

Lekko, łatwo, przyjemnie - świetna lektura na wakacje, pod palmę

txt | 2015-12-02

każdemu w każdym wieku... pod rozwagę..