Nad karpackimi dopływami Wisły

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
8302022780
popularnonaukowa
Grzegorz

Książeczka jest próbą zastosowania metody zagadnieniowej w poznawaniu geograficznym. Cała konstrukcja opisu dwóch krain Polski: Karpat i Niziny Sandomierskiej została ujęta w taki sposób, by czytelnik samodzielnie rozwiązywał zagadnienia postawione przez autora, aby zaangażował się osobiście w dociekaniach na temat dość trudnych i skomplikowanych "zagadek geograficznych". Celem umożliwienia...

Celem umożliwienia realizacji czynnej postawy czytelnika autor zgromadził odpowiednie materiały w postaci map, rysunków, danych statystycznych, opisów, fotografii, na podstawie których można odpowiedzieć na pytania postawione na wstępie każdego rozdziału. W dalszym ciągu tekstu autor daje rozwiązanie, które jest sprawdzianem myślowej pracy czytelnika.

Książeczka poza tym wdraża do chwytania związków zarówno między zjawiskami fizycznymi, jak i z zakresu geografii człowieka oraz między zjawiskami obu grup, a zatem przybliża czytelnika do istotnej metody geograficznego ujmowania rzeczywistości regionalnej.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1985

źródło okładki: Zdjęcie autorskie