Polskie rybołówstwo morskie

8302022225
rybołówstwo morskie
popularnonaukowa
Grzegorz

Wzrastające zapotrzebowanie na żywność zwiększa nasze zainteresowanie morzem i jego żywymi zasobami. Polska posiada ponad 50 portów i przystani rybackich, 580 kutrów rybackich, około 700 łodzi, zatrudnia 16,1 tys. rybaków, a spożycie ryb wynosi około 8 kg na głowę. Rybołówstwo ostatnio przezwycięża trudności związane z zanieczyszczeniem środowiska morskiego oraz ograniczeniami związanymi z...

Rybołówstwo ostatnio przezwycięża trudności związane z zanieczyszczeniem środowiska morskiego oraz ograniczeniami związanymi z ustanowieniem morskich stref ekonomicznych. Omówienie tych zagadnień oraz przybliżenie pracy rybaków morskich znajdzie Czytelnik w niniejszej książce.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1984

źródło okładki: Zdjęcie autorskie