Podejrzeć wariata

Wydawnictwo: VEDA Sp.z.o.o
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Podejrzeć wariata. O niszczycielskiej i uzdrowicielskiej mocy sztuki
popularnonaukowa
Manager

"Podejrzeć wariata" to swoiste résumé choroby psychicznej. Autorka w przystępny sposób łączy fakty z dziedziny psychiatrii i sztuki, ukazując świat widziany oczyma artystów-wariatów. Trzy biografie: Marii Komornickiej polskiej pisarki. Sary Kane angielskiej dramatopisarki i scenarzystki czy rosyjskiego baletmistrza Wacława Niżyńskiego.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: wydawca

Manager | 2016-10-03

Pozycja obowiązkowa. W tej książce sztuka i medycyna przenikają się wzajemnie. Bardzo interesująca, zwłaszcza biografie artystów wariatów.

mycigarettes | 2017-07-23
Frogiś | 2016-10-05