Twarze w zbliżeniu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
nicepillo

Te reportaże są troszeczkę inne. Ich ambicją jest odsłonięcie - choć częściowe - ludzkiego wnętrza (...) Ludzie odruchowo "pozują", mimowolnie przybierają postawę jak do zdjęcia (...). Nie zawsze udało mi się zajrzeć głębiej pod powłokę tej odświętnej miny i pozy, ale jeśli powiodło mi się choć trochę, być może, mój wysiłek i wysiłek Czytelnika nie będą zmarnowane.

źródło opisu: Nasza Księgarnia

źródło okładki: google

nicepillo | 2016-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: wrzesień 2016

Brawa dla autorki za doskonałą pracę reporterską i warsztat: każdy reportaż to sylwetka innego bohatera, będąca jednocześnie bogatym źródłem informacji na temat społeczno-kulturowych realiów Polski komunistycznej (do lat. 70tych włącznie).

Na półkach