Lodowce

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
glacjologia,
Grzegorz

W jaki sposób i w jakich warunkach tworzą się lodowce i lądolody? Jaka jest ich budowa i struktura? Czy lodowce są do siebie podobne? Jaka jest rola lodowców w kształtowaniu rzeźby Ziemi? Jak wygląda współczesne zlodowacenie kontynentów i jakie są jego prognozy? Czy na lodowcach istnieje życie? Czy lodowce mogą być atrakcją turystyczną? Na te i podobne pytania próbuje odpowiedzieć autor książki, uzupełniając ją mapami, schematami i kolorowymi fotografiami.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie