Rytm ziemskich żywiołów

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
Puls ziemnych stichij
Grzegorz

Pradawne legendy i mity przechowane w pamięci ludzkości do naszych czasów, przekazy zawarte w świętych księgach wielu religii są dowodem, że człowiek od zarania cywilizacji był świadkiem żywiołowych katastrof - ulewnych deszczów, powodzi, susz, trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów - niosących zagładę wszystkiemu co żywe na ogromnych obszarach globu. Historia geologii, geografii, oceanologii, klimatologii i nauk im pokrewnych zanotowała rozmaitość opinii, czasem całkowicie odmiennych, na temat istnienia rytmów w pojawianiu się owych katastrof. Autor, przedstawiając szeroki przegląd opinii ludzi nauki, zwraca uwagę na potwierdzone dowodami poglądy o występowaniu fal kataklizmów przewalających się przez naszą planetę w pewnych okresach jej dziejów.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1981

źródło okładki: Zdjęcie autorskie