Jak lepiej i taniej kupować. Przetargi on-line w zaopatrzeniu firm

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Odkryj tajemnice dostawców i oddziel ziarna od plew Praca przyszłości: internetowy menadżer zaopatrzenia Poprawianie pozycji negocjacyjnej w relacjach z dostawcami dzięki miarodajnej i pełnej informacji Studium przypadku: porównanie wydajności dostaw przed i po wdrożeniu przetargów online Co dają przetargi online? Jedni dostawcy przekonują, że są najtańsi i najlepsi. Inni wręczają prezenty. A jeszcze inni utrzymują się tylko dzięki wieloletnim kontaktom z działem zaopatrzenia. I nie wiadomo, którzy są konkurencyjni, od których firma za mało wymaga i czy na rynku nie pojawił się nowy, lepszy i tańszy dostawca. Czy w takiej sytuacji możesz zapewnić firmie korzystne warunki dostaw? Tak, ale pod warunkiem, że stworzysz klarowny system porównywania ofert. Przetestujesz ich konkurencyjność. Zdobędziesz o nich miarodajne informacje i nie pozwolisz, by dostawcy opowiadali bajki. Wtedy poczują, że mają silnych i być może lepszych konkurentów. Uświadomią sobie, jak łatwo stracić klienta i jak trudno pozyskać nowego. A Ty wywalczysz lepsze warunki dostaw. Tak właśnie działa system przetargów online.Jak wdrożyć w firmie przetargi online? Wdrażanie przetargów online jest tanie i zaskakująco proste. Autorzy omawiają na prawdziwych przykładach korzyści z przetargów online, wprowadzanych w firmach czeskich, polskich i słowackich. Pokazują od kuchni cały proces transformacji systemu zaopatrzenia firmy: konstruowanie przejrzystych warunków dostaw, obniżanie pracochłonności procesu zaopatrzenia, obsługa oprogramowania do przetargów online, usprawnianie negocjacji z dostawcami, pokonywanie barier psychologicznych i decyzyjnych przy wdrażaniu przetargów online, oddzielanie osobistych relacji z dostawcami od procedury porównywania ofert, mierzenie rezultatów wdrożenia przetargów online.