Polacy w zaraniu Stanów Zjednoczonych

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
historia
Grzegorz

Przeznaczony dla szerokiego kręgu odbiorców zbiór szkiców poświęconych związkom polsko-amerykańskim w początkowym okresie dziejów Stanów Zjednoczonych. Przypomina wkład Polaków we wczesne osadnictwo na ziemi amerykańskiej oraz wojnę o niepodległość (obok Kościuszki i Pułaskiego także mniej znani bohaterowie), wzajemne wpływy, głosy opinii publicznej o doniosłych wydarzeniach w obi krajach w...

Przypomina wkład Polaków we wczesne osadnictwo na ziemi amerykańskiej oraz wojnę o niepodległość (obok Kościuszki i Pułaskiego także mniej znani bohaterowie), wzajemne wpływy, głosy opinii publicznej o doniosłych wydarzeniach w obi krajach w ostatnim ćwierćwieczu XVIII wieku.
Zawiera także warstwę współczesną - zwraca uwagę na współczesne interpretacje tradycji historycznej w kręgach Polonii amerykańskiej i kołach oficjalnych.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1977

źródło okładki: Zdjęcie autorskie