Przebojowa dziewczyna

Tłumaczenie: Anna Zielińska
Wydawnictwo: Świat Książki
The Song is You

Wciągający kryminał retro, wysnuty z historii, która zdarzyła się naprawdę w Hollywood w 1949 roku. Jean Spangler, młoda aktorka u progu kariery, wychodzi z domu i przepada bez wieści. Co się z nią mogło staća Sprawę próbuje rozwikłać znany dziennikarz Gil Hopkins i ma ku temu osobiste powody, a Jean nie prowadziła grzecznego i ułożonego życia... zmysłowa i niebezpieczna podróż po dawnym Hollywood, klimatyczna jak stare filmy z Bogartem i Lauren Bacall.

Finkla | 2016-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2016

Stało na półce z kryminałami, jednak według mnie to obyczajówka. Owszem, w tle mamy jakiegoś trupa, ale pierwsze skrzypce grają weseli chłopcy z przemysłu filmowego i głupiutkie dziewczynki służące im do bzykania. Ani to ciekawe, ani przyjemne, ani pożyteczne.

Nie cierpię, kiedy bohater ma wszy jak ruskie czołgi i żadnego pojęcia, co go gryzie. Niestety, Gil Hop w tym celuje. Sam nie wie, czego chce — najpierw po pijaku wypłakuje się ledwo poznanej dziennikarce z różnych grzechów, później rozpaczliwie próbuje to wszystko odkręcić. Towarzyszenie mu w podróży przez zdarzenia (i knajpy) bardzo szybko zaczęło mnie nużyć.

Więcej marudzenia tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2016/11/przebojowa-dziewczyna-hollywoodzki.html

Marquee | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

To zdarzyło się naprawdę w 1949 roku
Seks, narkotyki, gwiazdeczki filmowe, zbrodnia- czyli trafiliśmy do Hollywood. Co się dzieje w książce? Młoda, zdolna, u szczytów sławy aktorka Jean Spangler znika bez śladu. Rozwiązania tej zagadki podejmuje się dziennikarz Gil Hopkins. W jednym z opisów przeczytałam, że to "mieszanka prawdy i domysłów, faktów i fikcji, przejażdżka po mieście snów". Mnie osobiście ta wyprawa po bulwarach Hollywood nie wciągnęła, mimo fajnie zarysowanego klimatu tamtych czasów.

szyszkak | 2010-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2010

Fabuła miejscami intrygująca, ale bez rewelacji. Brak tak ważnych elementów zaskoczenia. Niekoniecznie polecam.

AleXandra | 2015-05-23

"Przebojowa dziewczyna" trafiła do mnie jako prezent na mikołajki dobrych kilka lat temu, kiedy koleżanka pomyliła się w moich gustach czytelniczych. Zaczynałam kilka razy, w końcu udało się - przeczytałam. Poza tym, że to faktycznie nie mój klimat, książka nawet nawet. Jeśli lubicie intrygi w świecie amerykańskiej wytwórni snów okraszone dreszczykiem zbrodni - zachęcam.

książek: 2023
Agata | 2011-07-19

Dobra lektura na jeden wieczór.

Sylwia | 2016-11-10
asiek609 | 2016-06-15