Władca Cienia

Tłumaczenie: Marcin Moń
Cykl: Trylogia Cienia (tom 3)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Shadow's Master
fantasy

"Władca Cienia" to epickie zakończenie pełnej akcji trylogii Jona Sprunka – przygodowej serii fantasy dla fanów twórczości takich autorów jak Brent Weeks, Brandon Sanderson czy Scott Lynch. Historia płatnego zabójcy Caima, osadzona w mrocznym uniwersum, obfituje w dynamiczne zwroty akcji, intrygi i śmiercionośne pojedynki, "Władca Cienia" to mroczne fantasy spod znaku magii i miecza, które...

"Władca Cienia" to mroczne fantasy spod znaku magii i miecza, które trzyma w nieustannym napięciu do ostatnich stron.

***

Kraina śmierci i cienia, w której przetrwają tylko najsilniejsi. Tam właśnie musi udać się Caim, aby zgłębić dręczące go tajemnice.

Uzbrojony tylko w swoje noże, wyrusza z garstką towarzyszy do świata wiecznej nocy, gdzie nigdy nie widuje się słońca i gdzie cios może nadejść z każdej strony.

Po zakopaniu ojcowskiego miecza Caim zaznał odrobiny spokoju, lecz głęboko na północy czeka na niego niepojęta potęga.

Aby odnieść sukces, Caim będzie musiał zrobić coś więcej niż tylko przetrwać. Będzie musiał stawić czoło Władcy Cienia.

źródło opisu: https://www.facebook.com/Wydawnictwo-Papierowy-Ksi...(?)

źródło okładki: https://www.facebook.com/Wydawnictwo-Papierowy-Ksi...»

książek: 1997
Janusz Szewczyk | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Najbardziej niemiłą cechą tej książki jest przewidywalność. Właściwie od połowy pierwszego tomu całej trylogii wiadomo było co się wydarzy i dalsza lektura powoli zamieniała się w męczące wyczekiwanie, żeby wreszcie stało się to co i tak musi się stać. Przy takim podejściu do lektury wszelkie meandry skądinąd liniowej fabuły odbierałem jako irytujące opóźniacze. Główny bohater, Caim, robił dokładnie to samo co w poprzednim tomie, tzn. podróżował na północ w celu znalezienia swojej matki i mordował wszystko co stanęło mu na drodze. Postaci drugoplanowe służyły autorowi głównie do przerobienia ich na mniej lub bardziej malownicze zwłoki w kolejnych rozdziałach. Całość razi schematycznością i brakiem jakichkolwiek rozwiązań odbiegających od wyświechtanych schematów fabularnych.

Pod względem korekty też niewiele się zmieniło. Muszę jednak przyznać, że błędów jest nieco mniej niż w poprzednich tomach, chociaż malownicze zdania typu "krew na moich noża skapuje..." (str. 128)...

CamomileTea | 2017-06-18

Rozczarowanie.
Całkowicie nie mogłam odnaleźć się w tej części przygód Caima.
Zachowanie głównych bohaterów jest całkowicie inne niż na początku trylogii i koniec który pozostawia wiele do życzenia.

Ancia | 2017-08-17
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka