Ziemia: Planeta, na której żyjemy

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
The Habitable Earth
geologia
Grzegorz

Cytując najnowsze wyniki badań geofizycznych, geologicznych i biochemicznych autor omawia historię ewolucji Ziemi - od czasów najdawniejszych aż do momentu utworzenia się środowiska, które umożliwiło rozwój i może utrzymać istnienie żywych organizmów. Czytelnik będzie miał możność prześledzić, omówione w chronologicznym porządku, wszystkie stadia przeobrażenia Ziemi na przestrzeni setek milionów lat aż do chwili obecnej.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1968

źródło okładki: Zdjęcie autorskie