Miłość silniejsza niż śmierć

Wydawnictwo: Książnica
No Greater Love
83-7132-512-6
statek, tragedia, śmierć, miłość

"Titanic", luksusowy transatlantyk - gigant, wyrusza w dziewiczy rejs. Wśród jego pasażerów znajdują się Kate i Bertram Winfieldowie, którzy po ogłoszeniu w Anglii zaręczyn najstarszej córki, Edwiny, z Charlesem Fitzgeraldem wracają razem z nim do San Francisco, gdzie niebawem młodzi mają wziąć ślub. Jednakże radosny sen o szczęściu przemienia się w koszmar, gdy pierwszy rejs statku okazuje się ostatnim. Ponieważ dla mężczyzn nie ma miejsc w łodziach ratunkowych, Kate, wierna przysiędze małżeńskiej, pozostaje z mężem. Razem z bliskimi Edwiny umierają w morskiej toni jej marzenia, ona zaś, obarczona brzemieniem tragicznych wspomnień, musi żyć, by wypełnić obietnicę złożoną matce.

ZARAZA | 2014-06-26
Przeczytana: czerwiec 2014

Obawiałam się, że będzie to ckliwa historia miłości, ale jednak wcale tak nie było. To historia o tragedii, gdzie główna bohaterka straciła najbliższych, a na jej barki spadło ogromne brzemię. To bardzo mi się podobało, ale jakoś całość do mnie nie przemawia, akcja ostatnich stron była rozmyta i nie zaskakująca.

Widziałam kilka wersji filmów o tematyce poświęconej katastrofie "Titanica" (także tych dokumentalnych). Za każdym razem, kiedy je widziałam, sytuacje w nich pokazywane wywoływały wiele różnych emocji. Jednak nigdy nie przeczytałam żadnej książki, która opisywałaby słowami tą katastrofę. Owszem artykuły w gazetach/magazynach tak, ale żadne suche fakty nie mogą równać się z opisem uczuć pasażerów, którzy byli świadkami tej katastrofy.

Przyznam szczerze, że książka Danielle Steel odczekała długo na półce zanim po nią sięgnęłam. Coś zawsze mnie od niej odpychało. Nie wiem, może obawa przed tym, że Steel (która mi się kojarzy raczej z romansidłami) opisze całą historię pokrótce, a reszta będzie banalną historią okraszoną ckliwymi romansowymi wątkami.

W książce poznajemy rodzinę Winfieldów, którzy po odwiedzinach u rodziny w Anglii wracają do domu całkiem nowym statkiem, o którym głośno się mówi, że jest "niezatapialnym cudem". "Titanic" wyrusza w swój dziewiczy rejs i...

betina360 | 2013-11-26
Na półkach: Przeczytane, 2013, Steel
Przeczytana: 26 listopada 2013

Historia titanica nigdy nie przeminie.Podoba mi sie jak opowiedziala ja Steel.Milosc to wielka sila i nie mozna jej negatywnie oceniac dlatego tez ja rozumiem ze kochajace sie malzenstwo w chwili bliskiej smierci chce byc razem.Uratowali dzieci wiec to co najpiekniejsze po nich zostalo.Bedac na ich miejscu moglabym zrobic to samo.Zrozumie tylko ten kto naprawde kocha.Ksiazka wrusza i daje do myslenia.

Książkowo_czyta | 2011-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2010, Wymienione
Przeczytana: 03 października 2010

Powieść ma w swoim klimacie coś z Titanica. Napisana w interesujący sposób ukazuje jak ważne są i jak ogromną siłę dają człowiekowi więzy rodzinne.

mroźny_poranek | 2013-12-08
Przeczytana: październik 2012

Wzruszająca książka o miłości, śmierci i poświęceniu.
Główna bohaterka przeżywa wraz z rodzeństwem katastrofę Titanica, podczas której giną jej rodzice...
Książka mi się bardzo podobała. Ukazała, że duch Titanica będzie żyć wiecznie.
Co więcej, jaka w rodzinie tkwi ogromna siła.
Polecam.

Shama | 2014-10-16
Na półkach: Przeczytane, Nie lubione

Szczerze, przeczytałam do połowy tą książkę. Nie przemawiała do mnie ona wogóle. Była po prostu...nudna. Nawet sama akcja topienia się Titanica, była przedstawiona nie ciekawie. Owszem, pięknie pokazana była miłość Kate i Bertrama, ale nic poza tym mnie nie zachwyciło. Możliwe, że ksiażka rozwinęła się trochępóźniej, gdzie nie dotarłam, ale szczerze nie zbyt ciągnie mnie do tej książki, ponieważ do tego momentu gdzie przeczytałam, nie było nic co by mi sie szczerze spodobało.

lullaby96 | 2015-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Kolejna książka z tych, które zostały znalezione w wielkich zbiorach babci. Na początku nawet nie zwróciłam uwagi na autora tylko wzięłam książkę, ponieważ moją uwagę przykuła okładka, na której znajduje się Titanic.
Ku memu rozczarowaniu Danielle bardzo szybko "zatopiła" Titanica w swojej powieści. Jednak to nie zniechęciło mnie i brnęłam przez książkę dalej. Czytało się bardzo szybko i lekko. Książka strasznie wciągała, a czasem nawet doprowadzała do łez.
Edwina Winfield, niedoszła pani Fitzgerald, jest główną bohaterką całej powieści. Jest dziewczyną o silnym charakterze, która bez granic oddaje siebie swojemu młodszemu rodzeństwu, Filipowi, Gorgeowi, Alexis, Fannie oraz Teddy'iemu. Wraz z katastrofą traci wszystko, jednak wie, że może dać jeszcze szanse swojemu rodzeństwu. W wieku 20 lat bierze odpowiedzialność za piątkę młodszych od siebie braci i sióstr. W udziale również przypada jej przejęcie kierownictwa nad firmą ojca. Edwina stara się zachować spokój, ale rodzeństwo...

Miśkaa | 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, Danielle Steel

Bardzo przyjemna.

Dorota | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Piękna, wzruszająca opowieść, o utraconej miłości i nadziei na szczęśliwe życie, ze szczęśliwym zakończeniem. W wielu momentach doprowadziła mnie do łez... Gorąco polecam!

Joanna JJ | 2015-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Letnie romansidełko z tragedią na Tytaniku na samym początku :) Przeczytałam, ale..... sama nie wiem, czego się spodziewałam :)