Miłość silniejsza niż śmierć

Okładka książki Miłość silniejsza niż śmierć Danielle Steel
Okładka książki Miłość silniejsza niż śmierć
Danielle Steel Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
No Greater Love
Książnica
1995-01-01
1995-01-01
83-7132-512-6
statek tragedia śmierć miłość

Witam wszystkich serdecznie. Mamy kolejny długi weekend. Ja niestety. Nie spoczywam na laurach. Cały czas pracuje, nadal pisze i czytam ciekawe książki. Tym razem zapraszam was na kolejną książkę, którą przeczytałem.

,,Titanic", luksusowy transatlantyk - gigant, wyrusza w dziewiczy rejs. Wśród jego pasażerów znajdują się Kate i Bertram Winfieldowie, którzy po ogłoszeniu w Anglii zaręczyn najstarszej córki, Edwiny, z Charlesem Fitzgeraldem wracają razem z nim do San Francisco, gdzie niebawem młodzi mają wziąć ślub. Jednakże radosny sen o szczęściu przemienia się w koszmar, gdy pierwszy rejs statku okazuje się ostatnim. Ponieważ dla mężczyzn nie ma miejsc w łodziach ratunkowych, Kate, wierna przysiędze małżeńskiej, pozostaje z mężem. Razem z bliskimi Edwiny umierają w morskiej toni jej marzenia, ona zaś, obarczona brzemieniem tragicznych wspomnień, musi żyć, by wypełnić obietnicę złożoną matce.

Opis i moje odczucia:

Ta historia przypomniała mi historię Titanica, ale jest inna niż przypuszczałem. Bardzo zaciekawiły mnie losy Edwiny i jej rodzeństwa. Smutna przygoda zdarzyła się jej bratu Filipowi, który na ochotnika zaciągnął się do wojska i niestety zginął podczas wojny. Edwina po utracie rodziców i narzeczonego, którzy utonęli na statku, była załamana. Musiała zacząć opiekować się młodszym rodzeńsrwem i jakoś wzięła się w garść. Piękna historia i sięgajcie po nią. Dobrego weekendu życzę 💗

Bardzo mi się podobała taka dosyć nostalgiczna, ale za to zachowanie Edwiny związane z utratą ukochanego na w połowie zdawała się już troszkę nudna, ale mimo wszystko książkę bardzo fajnie na mnie wpłynęła, więc polecam żeby sprawdzić jak na was wpłynie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Spotkanie z Danielle Steel po dłuższej przerwie.

Każdy z nas kojarzy film pt "Titanic" z Di Caprio i Winslet w rolach głównych. Ten film zarobił masę kasy i do dzisiaj zapisał się jako świetne dzieło kinematografii. I to właśnie Titanic jest motywem tej powieści.

Rodzina Winslet: Edwina, jej rodzeństwo, rodzice i narzeczony wyruszą statkiem o nazwie Titanic w jego dziewiczy rejs. Wszyscy są podekscytowani podrożą, szczególnie, że gdy dotrą do Nowego Jorku, Edwina weźmie z Charlesem ślub.

Niestety podczas rejsu Titanic dostaje komunikaty o górach lodowych, które zostają zlekceważone. Kiedy załoga zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jest już za późno - pozostaje tylko szybka ewakuacja ludzi, zanim Titanic pójdzie na dno.

Edwina straciła rodziców i narzeczonego. Została sama z rodzeństwem i obietnicą, że się nimi zaopiekuje. W jednej chwili została pozbawiona bliskich i zmuszona szybko dorosnąć.

Edwina nie planuje niczego zmieniać - dom i gazeta zostają. Jednak z czasem gazeta zaczyna mieć problemy, a zająć się nią ma Filip, który postanawia iść na wojnę. Niestety Edwinie się to nie podoba, ale akceptuje wybór brata, który ginie z rąk wroga.

George próbuje zastąpić Filipa i zajmuje się gazetą. Jednak ma inne plany - chce podbić Hollywood robiąc filmy. Edwina sprzedaje gazetę z której dostaje całkiem niezłe pieniądze. Problem pojawia się kiedy Alexis też postanawia pracować w Hollywood jako aktorka. Na nieszczęście dziewczyna się sprawdza, ale to powoduje kłopoty, gdyż staje się przepustką do sławy Michaela Stone' a.

Edwina została sama z rodzeństwem, które przysporzyło jej niemało kłopotów. Na dodatek miała żal do matki, że zostawiła ją samą zamiast ratować się z nimi. Potem Edwina zrozumie decyzję matki, ale musi upłynąć sporo czasu. Edwina poświęciła swoją młodość i plany matrymonialne na rzecz swojego rodzeństwa. To właśnie poświęcenie i miłość do rodzeństwa oraz obietnica, którą złożyła matce, sprawia, że kibicujemy głównej bohaterce, która naszym zdaniem zasługuje na więcej.

Jest to jedna z najpiękniejszych książek Danielle Steel, ponieważ przypomina mi o tragicznej śmierci mojej mamy. A to przed iloma wyzwaniami i decyzjami musiała stanąć Edwina przypomina mi moją sytuację (z tym, że bez rodzeństwa) i uświadamia, że potrzebujemy czasu, aby zrozumieć i zaakceptować to co się stało.

Spotkanie z Danielle Steel po dłuższej przerwie.

Drugie moje spotkanie z autorką i niestety jestem rozczarowana. Historia raczej nieciekawa, po kilku pierwszych rozdziałach opuszczamy Titanica i robi się strasznie nudno. Edwina na zmianę dogląda dzieciaków, podejmuje decyzje, zarządza domem, wzdycha za ukochanym, uśmiecha się do obcych itd. Pod koniec trochę bardziej emocjonująca, kiedy dzielna siostra rusza w pościg za Alexis, ale 3/4 książki po prostu myślałam, po co sięgnę w następnej kolejności. Raczej nie polecam.

Przepiękna opowieść o silnej mądrej kobiecie która po tragicznej śmierci rodziców i narzeczonego staje się głową rodziny i przejmuje opiekę nad młodszym rodzeństwem. Titanic przyczynił się do śmierci bardzo wielu ludzi którzy mieli rodziny plany marzenia ta książka pozwala na historię tej katastrofy spojrzeć trochę z innej perspektywy. Polecam

To pierwsza książka Danielle Steel, jaką przeczytałam. Pomimo melodramatycznego tytułu, jestem przemile zaskoczona, jak ciepła jest ta powieść. Przez pierwsze sto stron opisu tonięcia Titanica nie mogłam się oderwać. Polecam bardzo i proszę nie sugerować się tytułem.

Najpierw tonie Tytanic a potem zaczyna się życie. Przyjemne się czyta. rodzinna ciepła i spokojna historia o tym że najważniejsze to kochać i realizować swoje marzenia. bohaterkę można śmiało polubić choć momentami irytuje jej oddanie poświęcenie, chyba już w tylko wspomnieniom.
Tło to Stany i Anglia początku XX wieku. jeśli lubisz historię z katastrofą morską i I wojna światową w tle to śmiało sięgnij. Miło się czyta. Jak podróż w czasie. Na szczęście tylko w czasie.

Dzisiaj wpada recenzja "Morderstwa na święta". Książka zamówiona przeze mnie na @empikcom w Święta Bożego Narodzenia doczekała się wreszcie przeczytania 😄

Akcja powieści toczy się właśnie na kilka dni przed i podczas Świąt Bożego Narodzenia w pięknej scenerii angielskiej prowincji. Święta to czas bycia razem, to czas, w którym wszystkie troski odchodzą w dal, a złe myśli ulatują gdzieś daleko.
Jednak te święta będą zupełnie inne dla Mordecaia Tremaina - detektywa amatora oraz innych osób, które zostały zaproszone do posiadłości by spędzić razem święta.
W nocy pod choinką zostaje znaleziony trup, ubrany w strój Święta Mikołaja, a z choinki znikają wszystkie prezenty.
Czy detektyw Mordecaia wśród tylu barwnych postaci znajdzie prawdziwego mordercę, czy też tak jak śnieg, tajemnica okryje tę zbrodnię, a morderca na zawsze pozostanie w ukryciu?
Książka wciągająca od pierwszych stron. Rozwiązanie historii było bardzo zaskakujące. Czytelnik przez całą książkę zastanawia się kto zabił, a autor sprytnie prowadzi go na manowce. Najlepiej przeczytać tę historię w Święta, bo wtedy ma w sobie ten dreszczyk emocji 😉
Minusem dla mnie były błędy edytorskie dosyć znaczne oraz zmiana w połowie książki nazwiska bohaterów (Napiersowie na Napierowie) przez co miałam wrażenie, że zgubiłam wątek i pojawili się nowi bohaterowie 😄

Piękna powieść o przemienności losów. Rodziny Winfieldów z sześcirogiem dzieci wraca z Anglii do Ameryki Titanickiem zwanym niezatapialnym statkiem. Wszyscy są szczęśliwi ponieważ najstarsza córka Edwina ma wkrótce wyjść za mąż za Charlesa.Niestety statek zderza się z górą lodową i grozi zatopieniem. Rozpoczyna się ewakuacja pasażerów. Życie rodziny Winfieldów diametralnie zmienia się.Ale najgorsze jest dla dzieci Winfieldów życie po tragedii. Edwina musi stawić czoło nowym obowiązkom opieka nad młodszym rodzeństwem Filipem,Georgem, Alexis, Fanny i Teddy'm. Edwina przy pomocy najstarszego brata Filipa i Bena radzi sobie z opieka nad dziećmi. Jest bardzo silną osobą. Bardzo podziwiam jej determinację np gdy szukała Alexis po świecie, która uciekła z aktorem Stonem. Tragedia zbliżyła rodzeństwo bardzo mocno do siebie. Dzieci stały się sobie bliższe. Ta książka nie jest tylko romansem (opisuje częsciowo związek Georga z Helen),ale ze względu na losy bohaterów jest powieścią obyczajową. Ta historia zmusza do refleksji. Nie do końca rozumiem mamę dzieci Kate,która wolala pozostać na statku z mężem niż uratować się z dziećmi.Wedlug mnie Kate była bardziej potrzebna dzieciom niż na statku. Dzieci zawsze w pewnym stopniu będa potrzebować mamy.Miłość do dzieci powinna być silniejsza niż do męża. Polecam lekturę.

Poruszająca historia oparta na faktach autentycznych. Historia rodzin ofiar Titanica. polecam zaopatrzyć się w chusteczki,do lektury.

• Danielle Steel