Intrygant

Wydawnictwo: Świat Książki

Thriller korporacyjny, oparty na faktach. Wielki bestseller i podstawa nowego filmu z Mattem Dillonem. Jest rok 1995. Agenci FBI zatrzymują szefów międzynarodowej firmy ADM pod zarzutem zmowy cenowej. FBI ma niepodważalne dowody: taśmy z prywatnymi rozmowami dyrektorów, nagranymi przez Marka Whitacre, tajnego informatora. Ten jednak okazuje się patologicznym kłamcą, działającym na dwa fronty... Mocna rzecz o zdradzie, spisku i tajemnicach korporacji, napisana przez słynnego dziennikarza New York Times a.

Aneta | 2012-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2012

Jest w tej ksiażce coś niesamowitego.
Coś, co kazało mi ja przeczytać do końca.
Może po części to, że to ksiażka spisana z faktów.
I tematyka wcale nie historyczna.
Przez prawie 700 stron "siedziałam" w biznesie.
To się działo - działo całkiem niedawno.
Brnęłam powoli przez strony i momentami łapałam się za głowę.
Oj, jak ja nie lubiłam głównego bohatera ...

Marek | 2012-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 listopada 2012

Książka naprawde dobra, szczególnie biorąc pod uwagę, że to wszystko prawda.
Czyta się ją trochę jak reportaż, bardzo szczegółowo opisane wydarzenia.
To co dobre, nie ma w niej żadnych podkrętnych opisów psychiki bohaterów - czysta akcja, która kilkukrotnie wkracza na inny tor. Tak samo jest z 'lubieniem' głównego bohatera. Z jednej strony podziw, nad 'łebskim' pomysłem wzbogacenia się, z drugiej frustracja jego głupimi poczynaniami, dochodzi do tego jeszcze trochę współczucia nad jego manakalnym charakterem.

Co do autora to wykonał strasznie mrówczą prace popełniając tą powieść. Ciekaw jestem ile razy czytając te wszystkie sprawozdania, przesłuchania, notatki i inne, myślał sobie - 'nie Kurt to jest nie do ogarnięcia, za dużo tego na jeden łeb'.

Z druigiej strony trochę martwi, że tak mrówcza praca została trochę marnie potraktowana przez wydawce, przynajmniej polskiego. Chodzi tu przede wszystkim o literówki i inne błędy ewidentnie leżące po 'polskiej' stronie.

Dla mnie...

| 2017-01-18