Being Elizabeth
korporacja, uczucia, wróg

Jakim człowiekiem i partnerem w interesach okaże się Elizabeth, nowa szefowa gigantycznej korporacji, zarządzanej od dziesięcioleci przez ród Deravenelów? Piękna dwudziestopięciolatka obejmuje ster po śmierci swej przyrodniej siostry Mary, by wprowadzić firmę w XXI wiek. Zajęta bujnym życiem osobistym, nie dostrzega, że wśród wpływowych przyjaciół i... w rodzinie czają się perfidni wrogowie. Napisana z epickim rozmachem i dbałością o szczegóły, wspaniała powieść o władzy, uczuciach i pieniądzach.

wiejskifilozof | 2014-09-24

No i mamy już koniec tej sagi.I bardzo dobrze,bo trzeci tom to najsłabszy jest.Nic mnie tam praktycznie nie wciągało.
Nudne było i chciałem by się szybko skończyło.
Wszystko takie płaskie i bez krzty poloty i napięcia.
Uff,dobrze że już koniec.

Julia | 2013-10-19
Przeczytana: październik 2013

Trzecia i ostatnia (na szczęście, bo zdecydowanie najgorsza) część losów rodziny Deravenelów! Rodzinną firmą włada 25-letnia Elizabeth Deravanel Turner; jest ambitna, inteligentna, oczywiście nieprzeciętnie piękna (uderzająco podobna do pradziadka Edwarda), ale i samotna. Rodzinna posiadłość w Ravenscar przeraża pustką, główna bohaterka, poza współpracownikami, przyjacielem Robertem i prawie 100-letnią ciotką Grace Rose, nie ma żadnej rodziny, co trochę nie pasuje do poprzednich części Dynastii… i Spadkobierców… . Nie ma w treści powieści też nic porywającego, żadnych skandali, zagadek, intryg. Główne wątki koncentrują się wokół pracy i biznesowych szczegółów, eleganckich kolacji (zawsze i o każdej porze dnia nieodzownym elementem posiłku czy rozmowy jest najdoskonalszy szampan) oraz kilogramów drogocennej biżuterii, obrazów i antyków pozostawionych przez przodków Elizabeth. Wielka szkoda, że autorka nie rozwiązała zagadki porwania i morderstwa. W sumie książka o niczym; nie...

III Tom Trylogii Deravenel.

Niestety swoją przygodę z rodziną Deravenels zaczęłam od części ostatniej, czyli "Elizabeth" i w związku z tym tak szybko do niej nie wrócę, bo książka okazała się rozczarowaniem.

Pełna entuzjazmu kupiłam książkę o swojej imienniczce, która miała się okazać kobietą sukcesu. I rzeczywiście kobietą sukcesu się okazała, lecz przychodzącego jej bez żadnych problemów i w ogóle tak jakoś nijako.

Książka-bajka, bo życie idzie tam jak w bajce, same sukcesy, a jak pojawiają się problemy, to błahe i łatwo się rozwiązujące.

Wątek miłosny oczywiście był, ale nie martwcie się, tu żadnych problemów również nie ma.

Z bólem serca stwierdzam, że książka w ogóle mnie nie porwała.
________________________
pełna recenzja na stronie:

Violetta Kaczyńska | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

"...Od tej książki nie można się oderwać..." to cytat z oceny zamieszczone przez "the Gusrdian". Ja owszem nie mogłam się oderwać i czekałam kiedy dobrnę od końca, bo nie lobię zostawiać nie przeczytanych książek, a nuż jeszcze coś ciekawego przeczytam, ale nie tym razem. Nie obrażając czytelników w młodym albo nawet bardzo młody wieku, ale ta książka momentami była napisana jak dla dzieci. Nie wiem czy to wina pisarki czy tłumaczki. Na pewno nie sięgnę więcej po "dzieła" Pani Bradfordt

Diana Diana | 2014-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2014

ELIZABETH to trzecia część bohaterów dynastii z Ravenscar i najsłabsza, mnie po prostu zmuliło, gdyż jest łudząco podobne do dynastii Todorów : Elizabeth to wypisz wymaluj królowa Elżbieta,a jej przyjaciele to Robert Dunley i Cecil, siostra Mary Turner (Maria Tudor) ojciec Harry Turner ( Henryk Tudor) itd. Zdecydowanie pierwszy tom jest najlepszy!

mi-hasia | 2014-02-19
Przeczytana: 05 lutego 2014

zdecydowanie pierwszy tom był najlepszy, tą książkę czytało się dobrze ale bez rewelacji ;P

Annar28 | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Jedna z najdłużej czytanych książek!!!! Była tak nudna, że nie mogłam jej skończyć...

agata13021990 | 2016-12-26
Przeczytana: 09 stycznia 2017