Being Elizabeth
korporacja, uczucia, wróg

Jakim człowiekiem i partnerem w interesach okaże się Elizabeth, nowa szefowa gigantycznej korporacji, zarządzanej od dziesięcioleci przez ród Deravenelów? Piękna dwudziestopięciolatka obejmuje ster po śmierci swej przyrodniej siostry Mary, by wprowadzić firmę w XXI wiek. Zajęta bujnym życiem osobistym, nie dostrzega, że wśród wpływowych przyjaciół i... w rodzinie czają się perfidni wrogowie. Napisana z epickim rozmachem i dbałością o szczegóły, wspaniała powieść o władzy, uczuciach i pieniądzach.

wiejskifilozof | 2014-09-24

No i mamy już koniec tej sagi.I bardzo dobrze,bo trzeci tom to najsłabszy jest.Nic mnie tam praktycznie nie wciągało.
Nudne było i chciałem by się szybko skończyło.
Wszystko takie płaskie i bez krzty poloty i napięcia.
Uff,dobrze że już koniec.

Julia | 2013-10-19
Przeczytana: październik 2013

Trzecia i ostatnia (na szczęście, bo zdecydowanie najgorsza) część losów rodziny Deravenelów! Rodzinną firmą włada 25-letnia Elizabeth Deravanel Turner; jest ambitna, inteligentna, oczywiście nieprzeciętnie piękna (uderzająco podobna do pradziadka Edwarda), ale i samotna. Rodzinna posiadłość w Ravenscar przeraża pustką, główna bohaterka, poza współpracownikami, przyjacielem Robertem i prawie 100-letnią ciotką Grace Rose, nie ma żadnej rodziny, co trochę nie pasuje do poprzednich części Dynastii… i Spadkobierców… . Nie ma w treści powieści też nic porywającego, żadnych skandali, zagadek, intryg. Główne wątki koncentrują się wokół pracy i biznesowych szczegółów, eleganckich kolacji (zawsze i o każdej porze dnia nieodzownym elementem posiłku czy rozmowy jest najdoskonalszy szampan) oraz kilogramów drogocennej biżuterii, obrazów i antyków pozostawionych przez przodków Elizabeth. Wielka szkoda, że autorka nie rozwiązała zagadki porwania i morderstwa. W sumie książka o niczym; nie...

III Tom Trylogii Deravenel.

Niestety swoją przygodę z rodziną Deravenels zaczęłam od części ostatniej, czyli "Elizabeth" i w związku z tym tak szybko do niej nie wrócę, bo książka okazała się rozczarowaniem.

Pełna entuzjazmu kupiłam książkę o swojej imienniczce, która miała się okazać kobietą sukcesu. I rzeczywiście kobietą sukcesu się okazała, lecz przychodzącego jej bez żadnych problemów i w ogóle tak jakoś nijako.

Książka-bajka, bo życie idzie tam jak w bajce, same sukcesy, a jak pojawiają się problemy, to błahe i łatwo się rozwiązujące.

Wątek miłosny oczywiście był, ale nie martwcie się, tu żadnych problemów również nie ma.

Z bólem serca stwierdzam, że książka w ogóle mnie nie porwała.
________________________
pełna recenzja na stronie:

Diana Diana | 2014-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2014

ELIZABETH to trzecia część bohaterów dynastii z Ravenscar i najsłabsza, mnie po prostu zmuliło, gdyż jest łudząco podobne do dynastii Todorów : Elizabeth to wypisz wymaluj królowa Elżbieta,a jej przyjaciele to Robert Dunley i Cecil, siostra Mary Turner (Maria Tudor) ojciec Harry Turner ( Henryk Tudor) itd. Zdecydowanie pierwszy tom jest najlepszy!

mi-hasia | 2014-02-19
Przeczytana: 05 lutego 2014

zdecydowanie pierwszy tom był najlepszy, tą książkę czytało się dobrze ale bez rewelacji ;P

Annar28 | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Jedna z najdłużej czytanych książek!!!! Była tak nudna, że nie mogłam jej skończyć...

Agnieszka | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016