Słowiański rodowód

Okładka książki Słowiański rodowód Paweł Jasienica
Okładka książki Słowiański rodowód
Paweł Jasienica Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
historia
Rodowody Cywilizacji
Państwowy Instytut Wydawniczy
1978-01-01
1978-01-01
historia Polski Słowianie Słowianie zachodni średniowiecze

Książka czekała na swą kolej parę latek. Walczyłem dzielnie dwa tygodnie żeby ją przeczytać. Jasienica gawędzi sobie o historii, archeologi, podróżach, Polsce, Bułgarii. Niby wszystko ok ale to nie "Polska Piastów" "Polska Jagiellonów" ani " "Rzeczpospolita obojga narodów". Czegoś tu po prostu brakuje.

Reportaż traktujący o dziejach kształtowania się państwa polskiego we wczesnym średniowieczu, głównie na podstawie wykopalisk archeologicznych drugiej połowy XX w.
Książka nie jest pracą naukową, lecz zbiorem spostrzeżeń i odczuć autora podczas relacji z ożywionymi po wojnie badaniami.
Autor poza opisem i wnioskami z tych odkryć, prezentuje działania i historie naukowców którym wtedy towarzyszył.
Wiele z zawartych tu jego tez zostało podważonych.

Miał Paweł Jasienica lepsze "rzeczy". "Słowiański rodowód" dziś już w wielu miejscach jest nieaktualny, a całość "trąci myszką"...

Jest to moja pierwsza książka o tej tematyce . Jest niezła ale można wyczuc że była pisana w latach 50.Dowiedziałem się paru ciekawych zdarzeń z wczesnego średniowiecza polskiego . Mimo paru wad serdecznie polecam . Ja będę drążył ten temat .
Pozdrawiam i Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam i Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobra książka mimo tego iż niektórzy uważają, że to bajkopisarz.

Dobra książka mimo tego iż niektórzy uważają, że to bajkopisarz.

Cała saga Jasienicy o "polskości" pradziejów naszych ziem odczarowuje historię "wieku średniego"

Dla mnie książki tego autora są po prostu rewelacyjne.

Dla mnie książki tego autora są po prostu rewelacyjne.

• Słowianie
  • Historyczne