Lily
83-7298-611-8
Lily, pudełko, rysunek, malarstwo, tajemnica

W dniu dziesiątych urodzin Lily Wilk wyciągnęła z worka pudełko, które miało zmienić jej życie. Zestaw do rysowania opatrzony był tekstem: Narysuj linię. Narysuj koło. Narysuj kwadrat. Nasze gratulacje. Teraz jesteś artystką?. I oto Lily została artystką. Maluje stodoły, domy, hydranty przeciwpożarowe, ozdobnymi literami wieńczy dyplomy. Wierzy jednak głęboko, że kiedyś namaluje coś...

I oto Lily została artystką. Maluje stodoły, domy, hydranty przeciwpożarowe, ozdobnymi literami wieńczy dyplomy. Wierzy jednak głęboko, że kiedyś namaluje coś wyjątkowego, pracę, która na zawsze odmieni ludzi. Szansa pojawia się w chwili, gdy Mary Ziemba, właścicielka największej sieci supermarketów w okolicy, zmawia portret rodzinny. Mary oczekuje, że obraz powstanie na podstawie zdjęć jej bliskich z czasów, gdy byli najszczęśliwsi. Malowanie rodziny Mary Ziemby zamienia się w podróż w głąb siebie.

Jola | 2010-07-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: maj 2006

Dostałam książkę w prezencie urodzinowym od przyjaciela. Co jakiś czas do niej wracam. Ciepła opowieść, pełna optymizmu. :)

Alicja | 2014-12-28
Przeczytana: czerwiec 2013

Nigdy nie możemy zrezygnować z marzeń!

Sosnowaigielka | 2013-04-06

Pewnego dnia, w podróży, będąc w księgarni na dworcu wpadła mi w oko okładka z konwaliami. Kilka złotych, biorę. Podróż trwała 6 godzin, a ja czytałam, czytałam i czytałam... I zupełnie inaczej spojrzałam na ludzi, którzy mnie otaczają.

Monika | 2012-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2012

Moja recenzja: http://www.czytanko.blogspot.com/2012/07/suzanne-strempek-shea-lily.html

Naoshaula | 2015-10-06
Adka | 2015-10-06