Przyrodnicza trasa rowerowa wzdłuż doliny rzeki Bogdanki

Wydawnictwo: Urząd Miasta Poznania
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Przyrodnicza trasa rowerowa wzdłuż doliny rzeki Bogdanki
flora i fauna

Przewodnik przyrodniczy przeznaczony głownie dla osób o małej i średniej wiedzy przyrodniczej opisujący trasę rowerową prowadzącą wzdłuż doliny rzeki Bogdanki w Poznaniu.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-10-02

Zaproponowana w książce trasa rowerowa wzdłuż doliny rzeki Bogdanki znajduje się w Poznaniu i jest przyrodniczo cenna oraz niezwykle urokliwa. Całkowita długość trasy to około 11km. Dzięki temu przewodnikowi możemy jadąc tą trasą zatrzymać się przy dwunastu przystankach i dowiedzieć się czegoś ciekawego o otaczającej nas pięknej przyrodzie.
Książka jest ładnie wydana i zawiera bardzo dużo zdjęć oraz interesujących informacji przeznaczonych dla początkujących i średnio zaawansowanych przyrodniczych odkrywców. Kolejne przystanki mówią o: parku Wodziczki, parku Sołackim, świecie łąki, murawie piaskowej, lasach łęgowych, rozlewisku, stawie, wilgotnej łące, podtopionych lasach, brzegu jeziora, małym stawie, kulturach leśnych z drzewostanem dębowo-grabowym. Przy okazji ostatniego przystanku nieco informacji o mchach, porostach i faunie z terenu trasy rowerowej. Na końcu książki kilka zdań o pierwszej pomocy i miejsce na notatki (za spisem treści).
Bardzo ładny i przystępnie napisany...