Mówię do swego ciała

Wydawnictwo: Colonel

Anna Świrszczyńska może być uważana za przedstawicielkę tzw.polskiej szkoły poetyckiej, której wiersze w przekładzie stały się znane miłośnikom poezji w krajach anglojęzycznych. Do tej szkoły zaliczani są Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Adam Zagajewski i niżej podpisany. Moim zdaniem wiersze świrczyńskiej należą do wybitnych osiągnięć poezji światowej XX wieku. Czesław Miłosz

katymadeleine | 2016-09-29
Przeczytana: grudzień 2014