Słonecznik

Wydawnictwo: Sonia Draga
7,35 (725 ocen i 131 opinii)
tłumaczenie
Kaczor Dorota
The sunflower
miłość,

Inne wydania

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca". Na tydzień przed planowaną datą ślubu, w dniu kiedy miał odbyć się panieński wieczór Christiny, jej narzeczony odwołuje ślub. Suknia ślubna prababci wysadzana perłami i kryształkami wraz z nadziejami i marzeniami wędruje do szafy. Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej...

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca".

Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej w Peru, gdzie mają pracować w wioskach na rzecz opuszczonych biednych dzieci, a w wolnym czasie zwiedzać kraj. Mają pracować w sierocińcu o nazwie „Słonecznik”
Christina poznaje tam Paula Cooka, cieszącego się ogromnym szacunkiem i niezwykłym zaufaniem dzieci charyzmatycznego amerykańskiego lekarza, który uciekł ze Stanów utraciwszy wszystko, co w życiu ważne – karierę, wiarę oraz ukochaną kobietę. W charytatywnej pracy z dziećmi odnalazł spełnienie. Tak przynajmniej mu się wydaje…
Nieoczekiwane zdarzenie prowadzi Paula i Christinę do mrocznej amazońskiej dżungli, gdzie Christina musi stawić czoła aligatorom, pająkom i poważnej chorobie. Obydwoje od nowa uczą się ufać i kochać.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Złączeni
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • 450 stron
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Szturmując niebo
  • Wyspa
  • Ekspozycja
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Czarny świt
  • Z jednym wyjątkiem
  • Pół świata
Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

8,22 (9 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Jak dotąd moja najlepsza książka Evansa, jaką przeczytałam, mimo przebłysku banału i przewidywalności. Najbardziej powieść podobała mi się ze względu na opisy wszystkich miejsc zwiedzonych przez bohaterów, a szczególnie dżunglę. Ale jest to też opowieść o miłość, nadziei, podnoszeniu się po porażce, zaczynaniu życia na nowo. Historia banalna, ale i tak piękna. Polecam.

Katherina87 | 2014-06-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na tydzień przed planowaną datą ślubu narzeczony Cristiny odwołuje ślub. Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w akcji humanitarnej w Peru. Mają pracować w sierocińcu o nazwie „Słonecznik”. Christina poznaje tam Paula Cooka, cieszącego się ogromnym szacunkiem charyzmatycznego amerykańskiego lekarza, który uciekł ze Stanów, po tym, jak pewnego fatalnego dnia utracił wszystko- karierę, wiarę oraz kobietę, którą kochał.

Nieoczekiwane zdarzenie prowadzi Paula i Christinę do amazońskiej dżungli. Christina musi stawić czoła głębokim lękom, a obydwoje od nowa uczą się ufać i kochać.

Dwie osoby, dwa inne powody do wyruszenia z domu.
Paul Cook lekarz po ciężkim świątecznym dniu na ostrym dyżurze traci dwóch pacjentów. Rodziny pacjentów wytaczają mu proces, który pomimo, że kończy się na jego korzyść to jednak żal, niesmak pozostaje. Paul rezygnuje z bycia lekarzem, czym także traci narzeczona, którą chciała mieć męża lekarza...

Monika | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 maja 2014

Po książki autora sięgam, gdy mam ochotę na lżejszą (ale nie prymitywną!) lekturę. "Bliżej słońca" zabrałam ze sobą w podróż z nadzieją na "miłe czytanie". I co? I klapa! Po raz pierwszy (ostatni?) bardzo zawiodłam się na autorze. Książka jest banalna, przewidywalna, głupiutka wręcz. Jeśli ktoś, tak jak Anka, od tej książki zacznie swoją przygodę czytelniczą z autorem, to może się to skończyć porażką.
Nie sądziłam, że kiedykolwiek będę zmuszona wystawić książce pana Evansa tak niską ocenę...
Nie polecam!

młoda_pisarka | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

ZAWSZE GDZIEŚ JEST ZIMA...

Najczęściej zaś w ludzkich sercach.

Kolejna powieść Paula Evansa sprawiła, że poczułam się głupio. Zaczęło być mi głupio za samą siebie i za cały ludzki gatunek. Powieść ta jest prawdziwą historią, nie tylko miłości, ale i życia pewnego lekarza Paula Cooka.

Zanim jednak napiszę co nieco o książce pragnę zwrócić uwagę na dwie dręczące mnie po jej lekturze kwestie. Zacznę od tej mniej istotnej. Są na świecie ludzie, którzy mają różne gusta czytelnicze i w książkach szukaj czego innego niż pozostali. Każdy czyta na swój sposób. Jest to prawda. Prawdą też jest fakt, że wielu ludzi interesuje w książce tylko wartka akcja, mówią sobie: "w dobrej książce musi się coś dziać, musi się dużo dziać", całkowicie jednak nie mają racji. Książka bez akcji może wydawać się nudna, mozolna, uciążliwa, jednakże gorsza od książki bez akcji jest książka bez emocji, która nie daje czytelnikowi nic poza zajęciem, sposobem na spędzenie czasu.

Niektóre książki są natomiast...

Monka | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

"Bliżej słońca" to ciepła i wzruszająca historia. Momentami zbyt banalna i przewidywalna, ale jest w niej jakiś urok, który sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie i na długo pozostaje w pamięci.

allison | 2011-04-19
Przeczytana: luty 2011

Czytało mi się tę książkę świetnie - połknęłam ją, a potem żałowałam, że to już koniec...
Chociaż wiele wydarzeń jest przewidywalnych, powieść ma wielką zaletę - na długo zapada w pamięć, jest ciepła, wzruszająca... Pokazuje, że paradoksalnie czasem nawet banał może być głęboki:)

Katarzynka | 2013-09-18
Przeczytana: 12 września 2013

Widzę Evans, myślę miłość, ale to jest miłość w świetnym wydaniu. Jestem pod wrażeniem, jak z pozoru banalna historia potrafi chwycić za serce. Polecam każdemu, kto chce poczuć się choć trochę bliżej słońca w długie zimowe wieczory :)

kasandra_85 | 2012-06-19
Przeczytana: czerwiec 2012

Kiwi_Agnik | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Książka lekka, którą przyjemnie się czyta. Opowieść o miłości, która wnosi nadzieję w sercach tych, którzy nadzieję na miłość stracili.

"Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym" nic dodać nic ująć

Polecam!

kryptonite | 2012-10-21
Przeczytana: 21 października 2012

Richard Paul Evans jest dla mnie autorem, którego powieści zawsze biorę, kiedy mam ochotę się odprężyć. Moja koleżanka czytała 'Bliżej słońca' i stwierdziła, że jest dobra. Musiałam sama się przekonać.
I znowu autor serwuje nam opowieść z serii opartych na faktach. Już sama nie wiem, czy mam w to uwierzyć.
Historia bardzo dobra, chociaż można przewidzieć zakończenie. Czyta się lekko, a opisy dżungli i innych miejsc w Peru pobudza wyobraźnię. I do tego, to, co czytelnicy lubią najbardziej, czyli historia miłosna, w którą nie wszyscy wierzą, jeśli chodzi o trwałość.
Jestem jednak trochę znudzona schematem powtarzającym się w powieściach Evansa - religia, Bóg, przemiany... Nie chce kwestionować wiary, ale jakoś mnie od tych powtarzanych do znudzenia ideałów - mam swój rozum, to przecież wiem o tym.
'Bliżej słońca' to powieść idealna na odprężenie.