Słonecznik

Kaczor Dorota
The sunflower
miłość,

Inne wydania

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca". Na tydzień przed planowaną datą ślubu, w dniu kiedy miał odbyć się panieński wieczór Christiny, jej narzeczony odwołuje ślub. Suknia ślubna prababci wysadzana perłami i kryształkami wraz z nadziejami i marzeniami wędruje do szafy. Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej...

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca".

Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej w Peru, gdzie mają pracować w wioskach na rzecz opuszczonych biednych dzieci, a w wolnym czasie zwiedzać kraj. Mają pracować w sierocińcu o nazwie „Słonecznik”
Christina poznaje tam Paula Cooka, cieszącego się ogromnym szacunkiem i niezwykłym zaufaniem dzieci charyzmatycznego amerykańskiego lekarza, który uciekł ze Stanów utraciwszy wszystko, co w życiu ważne – karierę, wiarę oraz ukochaną kobietę. W charytatywnej pracy z dziećmi odnalazł spełnienie. Tak przynajmniej mu się wydaje…
Nieoczekiwane zdarzenie prowadzi Paula i Christinę do mrocznej amazońskiej dżungli, gdzie Christina musi stawić czoła aligatorom, pająkom i poważnej chorobie. Obydwoje od nowa uczą się ufać i kochać.

• Efekt Rosie
  • Saga Puszczy Białowieskiej
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Pora westchnień, pora burz
  • Większy kawałek nieba
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Odyseusze. Gwiazda Morza
  • W obcej skórze
  • Uroki
  • Historia pszczół
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Bohaterowie są zmęczeni

7,4 (5 ocen i opinii)
Saga Puszczy Białowieskiej
Simona Kossak

8,25 (4 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Kathryn Harrison

Historia pszczół
Maja Lunde

7,74 (35 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Melanie Raabe

Książka Racheli
Sissel Værøyvik

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ZARAZA | 2013-06-06
Przeczytana: czerwiec 2013

Jak dotąd moja najlepsza książka Evansa, jaką przeczytałam, mimo przebłysku banału i przewidywalności. Najbardziej powieść podobała mi się ze względu na opisy wszystkich miejsc zwiedzonych przez bohaterów, a szczególnie dżunglę. Ale jest to też opowieść o miłość, nadziei, podnoszeniu się po porażce, zaczynaniu życia na nowo. Historia banalna, ale i tak piękna. Polecam.

Katherina87 | 2014-06-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na tydzień przed planowaną datą ślubu narzeczony Cristiny odwołuje ślub. Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w akcji humanitarnej w Peru. Mają pracować w sierocińcu o nazwie „Słonecznik”. Christina poznaje tam Paula Cooka, cieszącego się ogromnym szacunkiem charyzmatycznego amerykańskiego lekarza, który uciekł ze Stanów, po tym, jak pewnego fatalnego dnia utracił wszystko- karierę, wiarę oraz kobietę, którą kochał.

Nieoczekiwane zdarzenie prowadzi Paula i Christinę do amazońskiej dżungli. Christina musi stawić czoła głębokim lękom, a obydwoje od nowa uczą się ufać i kochać.

Dwie osoby, dwa inne powody do wyruszenia z domu.
Paul Cook lekarz po ciężkim świątecznym dniu na ostrym dyżurze traci dwóch pacjentów. Rodziny pacjentów wytaczają mu proces, który pomimo, że kończy się na jego korzyść to jednak żal, niesmak pozostaje. Paul rezygnuje z bycia lekarzem, czym także traci narzeczona, którą chciała mieć męża lekarza...

Monka | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

"Bliżej słońca" to ciepła i wzruszająca historia. Momentami zbyt banalna i przewidywalna, ale jest w niej jakiś urok, który sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie i na długo pozostaje w pamięci.

Monika | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 maja 2014

Po książki autora sięgam, gdy mam ochotę na lżejszą (ale nie prymitywną!) lekturę. "Bliżej słońca" zabrałam ze sobą w podróż z nadzieją na "miłe czytanie". I co? I klapa! Po raz pierwszy (ostatni?) bardzo zawiodłam się na autorze. Książka jest banalna, przewidywalna, głupiutka wręcz. Jeśli ktoś, tak jak Anka, od tej książki zacznie swoją przygodę czytelniczą z autorem, to może się to skończyć porażką.
Nie sądziłam, że kiedykolwiek będę zmuszona wystawić książce pana Evansa tak niską ocenę...
Nie polecam!

młoda_pisarka | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

ZAWSZE GDZIEŚ JEST ZIMA...

Najczęściej zaś w ludzkich sercach.

Kolejna powieść Paula Evansa sprawiła, że poczułam się głupio. Zaczęło być mi głupio za samą siebie i za cały ludzki gatunek. Powieść ta jest prawdziwą historią, nie tylko miłości, ale i życia pewnego lekarza Paula Cooka.

Zanim jednak napiszę co nieco o książce pragnę zwrócić uwagę na dwie dręczące mnie po jej lekturze kwestie. Zacznę od tej mniej istotnej. Są na świecie ludzie, którzy mają różne gusta czytelnicze i w książkach szukaj czego innego niż pozostali. Każdy czyta na swój sposób. Jest to prawda. Prawdą też jest fakt, że wielu ludzi interesuje w książce tylko wartka akcja, mówią sobie: "w dobrej książce musi się coś dziać, musi się dużo dziać", całkowicie jednak nie mają racji. Książka bez akcji może wydawać się nudna, mozolna, uciążliwa, jednakże gorsza od książki bez akcji jest książka bez emocji, która nie daje czytelnikowi nic poza zajęciem, sposobem na spędzenie czasu.

Niektóre książki są natomiast...

allison | 2011-04-19
Przeczytana: luty 2011

Czytało mi się tę książkę świetnie - połknęłam ją, a potem żałowałam, że to już koniec...
Chociaż wiele wydarzeń jest przewidywalnych, powieść ma wielką zaletę - na długo zapada w pamięć, jest ciepła, wzruszająca... Pokazuje, że paradoksalnie czasem nawet banał może być głęboki:)

Katarzynka | 2013-09-18
Przeczytana: 12 września 2013

Widzę Evans, myślę miłość, ale to jest miłość w świetnym wydaniu. Jestem pod wrażeniem, jak z pozoru banalna historia potrafi chwycić za serce. Polecam każdemu, kto chce poczuć się choć trochę bliżej słońca w długie zimowe wieczory :)

książek: 2019
Przebudzona | 2015-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Jedno słowo: Słonecznik

Tak, słonecznik ;). Taki był pierwotny tytuł książki i w innym wydaniu taki jeszcze istnieje, a nawet sam pisarz nadał mu takowy :). Jest on symboliczny, bo mieści się w nim nazwa sierocińca, gdzie dwójka głównych bohaterów się poznaje (przelotnie troszku wcześniej) i powoli rodzi się między nimi uczucie. Drugie to NADZIEJA, a trzecie to po prostu zamiłowanie Christine do tego kwiatuszka :).

Czytając wcześniejsze komentarze zauważyłam, że dużo osób zarzuca tej książce bycie BANALNĄ, a ja tu przy tym stwierdzeniu pogrymaszę i pokręcę nosem i pytam się: A czy u tych osób pierwsze spotkanie, zakochanie się i ogółem ciąg dalszy życia we dwoje był taki super hiper NADZWYCZAJNY czy jednak trochę bardziej życiowy czyli BANALNY? Sami sobie odpowiedzcie. Tym bardziej, że pisarz tym razem OPOWIADA historię prawdziwych ludzi, a nie snuje czystą fikcję. I to jak się potoczyła mogło bardzo różnie się zakończyć - niekoniecznie happy endem, w końcu jesteśmy TYLKO i AŻ...

Kiwi_Agnik | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Książka lekka, którą przyjemnie się czyta. Opowieść o miłości, która wnosi nadzieję w sercach tych, którzy nadzieję na miłość stracili.

"Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym" nic dodać nic ująć

Polecam!

kasandra_85 | 2012-06-19