Lubimyczytać.pl to:

Sonia Draga
miłość,
typ
papier
7.3 (631 ocen i 113 opinii)

Opis książki

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca". Na tydzień przed planowaną datą ślubu, w dniu kiedy miał odbyć się panieński wieczór Christiny, jej narzeczony odwołuje ślub. Suknia ślubna prababci wysadzana perłami i kryształkami wraz z nadziejami i marzeniami wędruje do szafy. Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej w Pe...

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca".

Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej w Peru, gdzie mają pracować w wioskach na rzecz opuszczonych biednych dzieci, a w wolnym czasie zwiedzać kraj. Mają pracować w sierocińcu o nazwie „Słonecznik”
Christina poznaje tam Paula Cooka, cieszącego się ogromnym szacunkiem i niezwykłym zaufaniem dzieci charyzmatycznego amerykańskiego lekarza, który uciekł ze Stanów utraciwszy wszystko, co w życiu ważne – karierę, wiarę oraz ukochaną kobietę. W charytatywnej pracy z dziećmi odnalazł spełnienie. Tak przynajmniej mu się wydaje…
Nieoczekiwane zdarzenie prowadzi Paula i Christinę do mrocznej amazońskiej dżungli, gdzie Christina musi stawić czoła aligatorom, pająkom i poważnej chorobie. Obydwoje od nowa uczą się ufać i kochać.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kasandra_85 | 2012-06-19
Przeczytana: czerwiec 2012

Jak dotąd moja najlepsza książka Evansa, jaką przeczytałam, mimo przebłysku banału i przewidywalności. Najbardziej powieść podobała mi się ze względu na opisy wszystkich miejsc zwiedzonych przez bohaterów, a szczególnie dżunglę. Ale jest to też opowieść o miłość, nadziei, podnoszeniu się po porażce, zaczynaniu życia na nowo. Historia banalna, ale i tak piękna. Polecam.

Monka | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

"Bliżej słońca" to ciepła i wzruszająca historia. Momentami zbyt banalna i przewidywalna, ale jest w niej jakiś urok, który sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie i na długo pozostaje w pamięci.

kryptonite | 2012-10-21
Przeczytana: 21 października 2012

Richard Paul Evans jest dla mnie autorem, którego powieści zawsze biorę, kiedy mam ochotę się odprężyć. Moja koleżanka czytała 'Bliżej słońca' i stwierdziła, że jest dobra. Musiałam sama się przekonać.
I znowu autor serwuje nam opowieść z serii opartych na faktach. Już sama nie wiem, czy mam w to uwierzyć.
Historia bardzo dobra, chociaż można przewidzieć zakończenie. Czyta się lekko, a opisy dżungli i innych miejsc w Peru pobudza wyobraźnię. I do tego, to, co czytelnicy lubią najbardziej, czyli historia miłosna, w którą nie wszyscy wierzą, jeśli chodzi o trwałość.
Jestem jednak trochę znudzona schematem powtarzającym się w powieściach Evansa - religia, Bóg, przemiany... Nie chce kwestionować wiary, ale jakoś mnie od tych powtarzanych do znudzenia ideałów - mam swój rozum, to przecież wiem o tym.
'Bliżej słońca' to powieść idealna na odprężenie.

niebieska | 2011-02-04
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 03 lutego 2011

Dosyć banalna historia do tego straszliwie przewidywalna. Czyta się w zawrotnym tempie również z powodu olbrzymiej ilości nijakich dialogów.
Niczym mnie nie ta historia nie ujęła, ani przygodą ani ową wielką miłością.
"Słonecznik" to moja pierwsza książka Evansaa . Jeśli jego inne książki są podobne do tej to już żadnej czytać bym nie chciała:)

allison | 2011-04-19
Przeczytana: luty 2011

Czytało mi się tę książkę świetnie - połknęłam ją, a potem żałowałam, że to już koniec...
Chociaż wiele wydarzeń jest przewidywalnych, powieść ma wielką zaletę - na długo zapada w pamięć, jest ciepła, wzruszająca... Pokazuje, że paradoksalnie czasem nawet banał może być głęboki:)

urika66 | 2013-08-29

Kolejna przepiękna powieść Evans'a jaką udało mi się przeczytać!
Każda jego ksiażka to całkiem nowa, inna, piękna historia, która nie tylko dostarcza nam rozrywki na letnie popołudnia, ale rownież uczy miłości, wiary i nadziei.

Tym razem śledzimy losy Christine, która stara się pozbierać po niedoszłym ślubie, razem z nią i jej przyjaciółką wybieramy się na niesamowitą wycieczkę do Peru.

Polecam gorąco!

Grażyna | 2014-03-27
Przeczytana: marzec 2014

Znalazłam tu wszystko co spodziewałam się znaleźć w książce Evansa.
I jak zwykle takie książki czytam bardzo szybko,bo oprócz tego ,że wciągają to przeważnie zakończenie jest optymistyczne....zwycięża miłość....Mam nadzieję ,że jest sporo z Was ,którzy cieszą się ze szczęśliwego zakończenia historii więc tych szczególnie zachęcam do sięgnięcia po "Bliżej słońca"....

Discordia | 2011-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 października 2011

Cudowna fabuła, zabawne wątki i piękni bohaterowie a wszystko to na 326- ciu stronach.
Wzruszająca opowieść o dobru, miłości i oddaniu. Dodatkowo fascynujące opisy odległych zakątków świata i dzikich zwierząt. A wszystko to jak zwykle otacza magia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Katarzynka | 2013-09-18
Przeczytana: 12 września 2013

Widzę Evans, myślę miłość, ale to jest miłość w świetnym wydaniu. Jestem pod wrażeniem, jak z pozoru banalna historia potrafi chwycić za serce. Polecam każdemu, kto chce poczuć się choć trochę bliżej słońca w długie zimowe wieczory :)

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku