Słonecznik

Wydawnictwo: Sonia Draga
The sunflower
miłość,
literatura piękna

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca". Na tydzień przed planowaną datą ślubu, w dniu kiedy miał odbyć się panieński wieczór Christiny, jej narzeczony odwołuje ślub. Suknia ślubna prababci wysadzana perłami i kryształkami wraz z nadziejami i marzeniami wędruje do szafy. Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej...

Książka wydana także p.t. "Bliżej słońca".

Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w misji humanitarnej w Peru, gdzie mają pracować w wioskach na rzecz opuszczonych biednych dzieci, a w wolnym czasie zwiedzać kraj. Mają pracować w sierocińcu o nazwie „Słonecznik”
Christina poznaje tam Paula Cooka, cieszącego się ogromnym szacunkiem i niezwykłym zaufaniem dzieci charyzmatycznego amerykańskiego lekarza, który uciekł ze Stanów utraciwszy wszystko, co w życiu ważne – karierę, wiarę oraz ukochaną kobietę. W charytatywnej pracy z dziećmi odnalazł spełnienie. Tak przynajmniej mu się wydaje…
Nieoczekiwane zdarzenie prowadzi Paula i Christinę do mrocznej amazońskiej dżungli, gdzie Christina musi stawić czoła aligatorom, pająkom i poważnej chorobie. Obydwoje od nowa uczą się ufać i kochać.

Mayka | 2019-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Przyjemna i ciepła powieść obyczajowa pokazująca jak zmienia się los ludzi, których przez życie prowadzi nadzieja.

Kasia PYRZ | 2019-05-05
Przeczytana: 05 maja 2019

Nie mogłam się oderwać.

Agnieszka Świderek | 2019-01-07
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Piękna historia i choć wcale nie oryginalna to tak porywająca, ze aż uzależnia...

Ewa | 2018-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: marzec 2014

sky_never_be_wrong | 2018-11-10
Przeczytana: 2016 rok

Cudowna książka. Uwielbiam tego autora wszystko co pisze jest takie piękne i takie prawdziwe.
Gorąco polecam.

Edyta | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Poczatek ksiazki jest malo ciekawy i w sumue trudno stwierdzic o co chodzi. Ale ksiazka sie rozkreca, opowiada o dylematach milosnych i trudnych wyborach. Nie zachwycilam sie ale milo spedzilam czas.

Ula | 2018-10-01

„Miłość nigdy nie jest prosta – i rzadko kiedy bezbolesna” cytat zaciągnięty prosto z książki „Bliżej słońca” Richarda Paula Evansa jest dobrą zapowiedzią tego o czym autor postanowił ponownie napisać. Jest on dobrze znany z opisywania historii miłości, uczucia, które ma wiele odcieni i smaków. Czasem jest bardzo słodka i barwna a niekiedy gorzka i szara. Prawie każdy z nas zaznał miłości. Miłość, która uskrzydla, jest odwzajemniona, spełnia nasze ukryte pragnienia jest prawdziwym błogosławieństwem. Miłość, która rani, pozbawia radości, chęci do życia, jest przekleństwem, które potrafi zabić. A co jeśli wydaje nam się, że mamy miłość w garści i nic nie może nam odebrać niewysłowionego szczęścia, które nas przepełnia, a nagle wszystko okazuje się fikcją i rozpada jak domek z kart? Jak czuje się oszukana i porzucona osoba? Na te pytania odpowiedź poznała Christina, główna bohaterka książki „Bliżej słońca”. Kiedy planowała swój wymarzony ślub, doprecyzowany w każdym szczególe, na...

ula | 2018-08-16
Przeczytana: sierpień 2018

Banalna historia,bardzo przewidywalna, która niestety mnie nie porwała. Czytało się wolno, nie mniej ładny styl i język. Mam nadzieję, że kolejne pozycje tego autora nie zawiodą moich oczekiwań.

Rywicz | 2018-05-21
Przeczytana: 05 marca 2018

Przecudne literki - jak zawsze u Evansa

Barbara Bąkowska | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

"Bliżej słońca", to wciągająca powieść. Czyta się ją szybko, rozbudza wyobraźnię, co dla mnie jest istotne. Razem z bohaterami przeniosłam się do innego wymiaru świata, w którym otaczające piękno natury jest niezwykłe, fascynujące, ale i wzbudzające dreszczyk niepokoju. Autor przybliża w książce zarys historii Machu Picchu i opisuje urok tego miejsca. Możemy też razem z bohaterami przeżyć niezwykłą przygodę w urokliwej dżungli.
Ważniejsze jednak od pięknych krajobrazów, wśród których rozgrywa się cała akcja powieści jest zwrócenie uwagi na przeżycia dotyczące ludzi, którzy z różnych powodów, można by rzec, skrajnie przykrych, jakich doświadczyli w swoim kraju udali się do Peru, żeby przebyć drogę w poszukiwaniu samych siebie i swojego miejsca na ziemi.
Historia przedstawiona w książce oparta jest na faktach i tylko może cieszyć to, w jaki sposób się zakończyła.
Autor ukazał w tej historii to, co dla człowieka w życiu jest najważniejsze i co może sprawić, że to, co utracone może...